10.12.2020
Malotřídka v dnešní době: nevýhoda, či naop.. Jana Peřinová

Jsme spádovou školou pro žáky ze dvou malých obcí v příhraniční oblasti se Slovenskem. Pocet žáků naší ZŠ v Pitíně se pohybuje v rozmezí 45–70..

04.11.2020
SMART Online v MS Teams Mgr. Hana Ulíková

SMART výukový software, včetně jeho online verze, využívám pro zpestření své výuky už několik let. A propojení s MS Teams mi umožňuje interakt..

09.10.2020
Akreditovaná školení jsou nyní i online! Karolína Napravilová

Vláda od 12. do 25. října zakazuje „kongresy a jiné vzdělávací akce“, kam bohužel spadá i DVPP. MŠMT ale umožňuje realizovat jak šablonové, tak dal..

23.09.2020
Robomise ve Šlapanicích odstartovala Martina Štikarovská

Ještě před jarním uzavřením škol jsem se synem a s Ozoboty navštívila ZŠ Šlapanice. Škola má 10 vlastních ozobotů EVO a několik stavebnic Lega (ta..

23.09.2020
Začínáme s robotikou Martina Štikarovská

Z lednové robotické konference pro lektory jsem si odvezla dva ozoboty (verze BIT), spoustu inspirace (díky Štěpánce Baierlové a Evě Fanfulové) a ..

15.06.2020
VI. virtuální konference ze dne 12. 6. Karolína Napravilová

Vše důležité ze závěrečné virtuální konference....

02.06.2020
Jak probíhá hybridní výuka? Ivana Melíšková

Současný scénář práce ve třídě rozdělené na dvě skupiny není snadný. Jednu skupinu máme ve třídě a druhou skupinu máme na dálku doma. Jak to z..