26.03.2024
Převrácená výuka Mgr. et Mgr. Tomáš Botlík Nuc, Ph.D.

Převrácená výuka (Flipped classroom) někdy označovaná za metodu integrovaného učení se vyznačuje tím, že úvodní prezentace učiva či jeho základní n..

25.03.2024
Simulační výuka Ivana Melíšková

Simulační výuka je vzdělávací metoda, která využívá interaktivní simulace reálných situací nebo procesů k dosažení vzdělávacích cílů. Tyto simulace..

14.03.2024
Využití nástroje Canva ve výuce Mgr. et Mgr. Tomáš Botlík Nuc, Ph.D.

Relativně často realizujeme se žáky aktivity, které vyžadují následně prezentace jejich činností, je jedno, zda se jedná o referáty, prezentování v..

01.03.2024
ChatGPT jako konverzační asistent a nástroj.. Mgr. et Mgr. Tomáš Botlík Nuc, Ph.D.

Nástroj ChatGPT lze využít jako konverzačního asistenta, se kterým mohou komunikovat žáci a učitel je může doplňovat. Případně lze využít nástroj j..

11.02.2024
Přípravy na hodiny s VEX 123 pro 1. až 3. t.. Ivana Melíšková

Představujeme sadu příprav a pracovních listů na vyučovací hodiny s roboty VEX 123 pro první období základních škol. Autorem je Michaela Šimková.

31.01.2024
Úspěch českého týmu na VEX soutěži v Londýně Antonín Růžička

Tým R.U.R. Gymnázia Jeseník dosáhl velkého úspěchu na regionální soutěži VEX VRC v Londýně. V ČR soutěž pro V5/EDR roboty zatím nemáme, ale podařil..

29.01.2024
Robotel SmartClass nejen jako nástroj auton.. Mgr. et Mgr. Tomáš Botlík Nuc, Ph.D.

Multimediální jazyková laboratoř umožňuje podpořit autonomní učení žáků, individualizovanou a personalizovanou výuku. Taktéž je práce s laboratoří..

15.01.2024
Andělské počítání Mgr. Hana Ulíková

Je tu další online aktivita, která propojuje různé skupiny žáků a různé předměty . Pokud jste ještě o tomto typu projektu neslyšeli, ráda vám vše ..