25.02.2022
NPO – otázky a odpovědi Ivana Melíšková

Školy obdrží do svých rozpočtů v roce 2022 finanční prostředky z NPO. Tyto prostředky jsou určeny  na digitální učební pomůcky&nbs..

09.02.2022
Třída s nápadem …aneb s technikou i bez Mgr. Hana Ulíková

Na konci školního roku 20/21 jsem získala školní jackpot! V průběhu velkých prázdnin se bude opravovat třída, ve které jsem nejenom správcem, ..

03.02.2022
Procvičujte s žáky němčinu v jazykové labor.. Tomáš Botlík

Robotel pro svoji jazykovou laboratoř SmartClass nenabízí pouze vytvořené materiály pro anglický jazyk, ale nově i pro španělštinu a němčinu. Jak d..

28.01.2022
Smíšená výuka naopak? Proč ne! Radka Konečná

V současné době se může nám, učitelům, stát, že se vyskytneme v karanténě či izolaci, zatímco žáci mohou chodit..

17.01.2022
Přehled finančních zdrojů pro školy v letoš.. Ivana Melíšková

Kam bude směřovat podpora a jaké prostředky může škola letos a v následujících letech očekávat? Nový OP J. A. Komenský, iROP a především nově i Nár..

02.12.2021
BookWidgets – ideální pomocník pro hybridní.. Tomáš Botlík

Hledáte aplikaci s více než 50 šablonami, které Vám snadno umožní vytvořit aktivity pro výuku –  osmisměrky, šibenici, křížovky a další hry? P..

16.06.2021
Smíšená či kombinovaná výuka i „po covidu“? Ivana Melíšková

Nejlepší je mít všechny žáky ve třídě a normálně učit. Ale i bez pandemie se vždy najde nějaký dlouhodobě nepřítomný žák (onkologické diagnózy..

16.06.2021
Začínáme s revizí RVP a novou informatikou Ivana Melíšková

Koncem května se uskutečnil v pořadí 3. ročník (ale první zcela online) konference Jihočeské robotiky.  Letos jsme se zaměřili na revizi RVP a..