31.10.2017
AV MEDIA členem DigiKoalice Ivana Melíšková

Od října 2017 je AV MEDIA, a.s. členem národního uskupení DigiKoalice . DigiKoalice je otevřené uskupení zástupců státních institucí, IT firem, IC..

30.10.2017
Výuka skupinově a jinak Martin Gembec

S tímto mottem jsem nastoupil do nového školního roku. Díky modernizaci počítačů u interaktivních tabulí a zkušenostem nabitým v rámci školení lekt..

26.10.2017
Školy bojují s kázní a rozvojem morálních h.. Ivana Melíšková

Pravidelný výzkum CVVM v září 2017 zjišťoval názory české veřejnosti na úroveň vzdělávání v ČR. Otázky byly konkrétně zaměřeny na úroveň vzdělávání..

LAPBOOK jako metoda k podpoře čtenářské gra.. Mgr.Nela Votápková

Lapbook, tedy tzv. kniha do klína (z anglického lap – klín, book – kniha). Jedná se o kreativní metodu výroby vlastní knížky. Je to velmi jednodu..

07.10.2017
LESSON ACTIVITY TOOLKIT stále fungují Mgr. Nela Votápková

Pokud se vaše škola rozhodla, že budete mít nejnovější verzi SMART Výukového softwaru verze 17 (dále jen SVS)a vy jste se kvůli tomu báli, že tak z..

03.10.2017
Co zjistila ČŠI o stavu digitálních technol.. Ivana Melíšková

Česká školní inspekce vydala v září tematickou zprávu k využívání digitálních technologií v českých školách. Výsledky bohužel nejsou příl..

27.09.2017
Proč nezůstat u starých LATů a přejít na LA.. Mgr. Martina Štikarovská

V předchozím článku o konvertování LATů (Lesson Activity Toolkitů) jste zjistili, že některé tyto aktivity se sami dokáží překonvertovat v LABy (a..

27.09.2017
Proč některé LATy nefungují a co s tím? Mgr. Martina Štikarovská

Spousta učitelů vidí výhody v technologiích také v tom, že si materiály jednou vytvoří a během let je mohou nepoškozené používat znovu a znovu. Čár..