Aktivita obsahuje 8 obrázků a slova k přiřazení. Jde o tato méně častá povolání: gasstation attendant, lawnmower, dentist, chef, dog walker, garbage man, carpenter. Obrázky původem ze SMART Exchange si můžete vložit do složky Můj obsah ve vašem SMART Notebooku.

Datum vložení: 28.11.2019

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Žáci přiřadí obrázky k pojmům.

Datum vložení: 27.11.2019

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Policista má roznodnout, kdo co říká. Červené bubliny správně umístěte k postavám.

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Spojte barevnou pastelku se slovem na tabuli.

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Přiřazování slova k bodu na Vennově diagramu. Tvůrce cvičení - přichytávání na střed umožní zpětnou vazbu - pokud je odpověď špatná, slovo odletí na původní místo.

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Osmisměrka je určena pro práci se slovníkem. Vytáhněte jedno zvíře z hromádky a potom, co ho najdete v tabulce, vyhoďte obrázek do koše.

Osmisměrka zadaná obrázky

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Žáci mají doplnit název tělesa, kontrola je provedena pomocí tabulky se stínováním, které jde jednoduše kliknutím odstranit a zobrazí se správná odpověď.