VEX_OPEN_GO Využití robotické stavebnice VEX GO ve škole

Open kurz navazující na online školení. Nenajdete-li potvrzení registrace v Doručené poště, zkontrolujte prosím ještě složky Nevyžádaná pošta, Hromadné či Spam.

Robotika není jen budoucnost, ale také přítomnost. Jednoznačně se jedná o oblast STEAM výuky, což je propojení vědy, technologií, inženýrství, umění a matematiky. Tyto obory mají budoucnost a jsou považovány za rozhodující pro rozvoj a růst ekonomik států, pro udržení konkurenceschopnosti a trvale udržitelný rozvoj. U žáků pomocí robotiky rozvíjíme digitální gramotnost a informatické myšlení, ale i čtenářskou a matematickou gramotnost, pozitivní vztah k sebevzdělávání, logické myšlení, reakci na změny, rozhodování, pochopení problému a hledání řešení, prezentaci a obhajování vlastních i společných výsledků, trpělivost, pracovitost, manuální zručnost a kreativitu při řešení problémů a úkolů. Tedy klíčové kompetence, což je důvodem, proč zařadit robotiku do výuky již od nejnižších ročníků. Navíc je to nyní i jedna z oblastí v rámci tzv. „nové informatiky“.

Nová stavebnice VEX GO je součástí robotické řady VEX, která prochází od mateřské školy až po střední školy, takže žáci s ní mohou postupně růst. Programovací prostředí VEXcode GO pomáhá žákům naučit se základy blokového programování, zároveň stavebnice rozvíjí i konstrukční dovednosti. Sestavení jednoduchých automobilů či robotů trvá méně než 10 minut a demontáž a uložení všech dílů méně než 5 minut, což poskytuje dostatek času na vytvoření jednoduchého programu a vyzkoušení činnosti robota a poskytnutí okamžité zpětné vazby, která podporuje zapojení žáků během jedné vyučovací hodiny.

Program setkání

Cílem tohoto vzdělávacího modulu:

představit možnosti využití a programování robotické pomůcky ve škole včetně údržby, aktualizace
a dalších praktických rad pro správu robotických pomůcek a stavebnic

navázat aktivity na očekávané výstupy RVP ZV pro novou informatiku

rozšířit aktivity o týmovou práci, která nešla dělat online

nadchnout účastníky pro zapojení robotiky do své výuky

 

Obsah vzdělávacího modulu:

jednoduché praktické ukázky, které si účastníci hned vyzkouší

aktivity zaměřené na všechny typy kódování

využít úkoly z hotových metodik (H. Hyksová)

jednoduché konstrukce (max. 20 minut), většinu času se zaměříme na programování

zvědomovat programátorské koncepty, které jsou v aktivitách využity

přehled zdrojů a další možnosti podpory

Poznámka

Je dobré mít k dispozici celou třídní sadu VEX GO (stačí 1 sada) - nabitou baterii, na místě se provede aktualizace, přejmenování. 

Dále lepíky nebo fixy na popsání řídících jednotek (mozků) a kufrů stavebnic, mobilní telefon (nebo tablet) s aplikací VEX Class, tablet (nebo notebook) s aplikací VEXcode GO (pro Android a iOS) - Windows a Chrome OS jedou přes cloud.

Tento kurz není akreditován a je určeno pouze školám, které si zakoupili stavebnici VEX GO prostřednictvím společnosti AV MEDIA SYSTEMS, a.s.

 

K registraci na událost musíte být přihlášen(a)

Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů