15.07.2024
Baamboozle Mgr. et Mgr. Tomáš Botlík Nuc, Ph.D.

Nenáročná aplikace s jednoduchými hrami, které oživí vaši výuku nejen před koncem školního roku. Procvičujte s žáky formou týmové kvízové..

15.07.2024
Virtuální tabule Collboard ve výuce Mgr. et Mgr. Tomáš Botlík Nuc, Ph.D.

Online volně dostupná aplikace Collboard umožňuje snadné vytváření obsahů pro žáky a ještě snadnější sdílení. V aplikaci je možné kreslit, psá..

17.05.2024
Copilot – AI pro uživatele Microsoft Mgr. et Mgr. Tomáš Botlík Nuc, Ph.D.

Využívá-li vaše škola MS Teams licence, pak máte tento nástroj v pokročilé verzi dostupný zdarma. Díky Microsoft Copilot můžete snadno vytváře..

17.05.2024
Gemini – AI pro milovníky Google Mgr. et Mgr. Tomáš Botlík Nuc, Ph.D.

Pokud rádi pracujte s produkty od společnosti Google, tak si určitě vyzkoušejte práci s umělou inteligenci v nástroji Gemini. Velké ..

13.05.2024
Nechte žáky tvořit vlastní hry Mgr. et Mgr. Tomáš Botlík Nuc, Ph.D.

Tvorba vlastní hry samotnými žáky podporuje jejich motivaci. Při tvorbě a testování se učí řadu důležitých dovedností, od time managementu, komunik..

15.04.2024
Deeply jako AI nástroj pro generování obráz.. Mgr. et Mgr. Tomáš Botlík Nuc, Ph.D.

Deeply umožňuje využití umělé inteligence při generování obrázků, se kterými může učitel pracovat téměř ve všech vyučovacích předmětech. Učitel si ..

26.03.2024
Převrácená výuka Mgr. et Mgr. Tomáš Botlík Nuc, Ph.D.

Převrácená výuka (Flipped classroom) někdy označovaná za metodu integrovaného učení se vyznačuje tím, že úvodní prezentace učiva či jeho základní n..

14.03.2024
Využití nástroje Canva ve výuce Mgr. et Mgr. Tomáš Botlík Nuc, Ph.D.

Relativně často realizujeme se žáky aktivity, které vyžadují následně prezentace jejich činností, je jedno, zda se jedná o referáty, prezentování v..