Žák rozděluje slova na slabiky. Umí rozlišit slabiku se slabikotvornou souhláskou l, r. Vyhledává v textu slova, která mají slabikotvorné souhlásky l, r

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák umí doplnit chybějící písmena v abecedě, seřadit slova podle abecedy.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák odlišuje dlouhé a krátké samohlásky, umí vyjmenovat tvrdé, měkké a obojetné souhlásky. Z vyznačených písmen dovede utvořit slovo. Podle obrázků dopisuje slova do křížovky.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák umí rozlišit zvířata na samce, samice a mláďata, rozdělí je do

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Pěkný materiál, ale aktivity jsou trošku jednostranné. Doporučila bych ho doplnit dalšími aktivitami pro žáky.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák umí zpaměti celou abecedu, umí napsat jednotlivá písmena, abecedu využívá při vyhledávání slov ve slovnících, encyklopediích.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Přípravu je vhodné rozdělit na více hodin, nebo vybrat pouze některá písmena, na která budou děti vymýšlet další slova.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák umí určit první písmeno u slova, vymyslí slova na jakékoliv písmeno z abecedy.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Hry - šibenice, pexeso a město, jméno...
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Zná abecedu, dokáže správně seřadit slova. Vyhledává v textu ohebné slovní druhy.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák pozná typické příklady zájmen, vyhledává je v textu.