Žák vyjmenuje řadu vyjmenovaných slov po s, zná jejich význam a učí se je využívat při psaní.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Orientace v textu, rozvíjení čtenářské gramotnosti.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Vyhledá v textu podstatná jména a určí u nich vzory rodu středního (město, moře). Doplní do koncovek podstatných jmen rodu středního i,í/y,ý a odůvodní pravopis.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Vyhledává a zaznamenává hlavní informaci, píše správně i/y po obojetných souhláskách, rozliší slova ohebná a neohebná.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Perfektní příprava propojující učivo jazyka českého a přírodovědy.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Pozná a pojmenuje běžně se vyskytující živočichy v jednotlivých společenstvech, poznává jejich způsob života. Žák vyhledává a zaznamenává hlavní informace. Píše správně i/y po měkkých, tvrdých a obojetných souhláskách. Rozliší slova ohebná a neohebná.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Nápadité propojení přírodovědy, jazyka českého a čtení.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Upevňováním poznává a klasifikuje slovní druhy. Využívá ukazovací zájmena ten, ta, to. Vyhledává a označuje v textu podstatná jména.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Poznává přídavná jména na základě významu, jako jsou názvy vlastností podstatných jmen (slova odpovídající na otázky Jaký? Který? Čí?). Žák doplňuje křížovku pomocí synonym, opakuje slova opačného významu, vyhledává a označuje v textu přídavná jména.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Orientace v textu, rozvíjení čtenářské gramotnosti.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: U listu číslo 8 a 9 nutno doplnit öbsah.