Žáci rozpoznají částici od ostatních slovních druhů. Tvoří věty s částicí.

Datum vložení: 24.05.2020

Na linky napište, co vidíte na obrázku (vlk, beruška, mrkev, prsty). Nechte digitální inkoust rozpoznat, nebo pište perem textu, aby se slovo převedlo do tiskací podoby. Potom slova uzamkněte a barevnými čarami naznačte dělení na slabiky. Pod linku umístěte značky: křížek - souhláska, kroužek - samohláska, křížek v kroužku - slabikotvorné R a L.

Datum vložení: 06.05.2020

Aktivitu můžete využít jak na tabuli, tak k tisku pracovního listu, tak ke sdílení se studenty přes SMART Výukový software online.

Datum vložení: 03.05.2020

Žáci doplní LAB aktivitu Vyplnit mezery, kdy v textu chybí slova a ve slovech chybí písmeno.

Datum vložení: 26.02.2020

Žáci vylosují pomocí widgetu náhodnou slabiku a tu přečtou.

Datum vložení: 26.02.2020

Žáci hledají dvojice shodně napsaných slabik, tvoří páry tiskacího a psacího písma.

Datum vložení: 26.02.2020

Žáci soutěží v týmech, odpovídají na otázky, kdy mají na výběr ze tří možností. Jedná se o LAB aktivitu závodíci.

Datum vložení: 26.02.2020

Žáci pomocí LAB aktivity Zapoj se posílají vymyšlené věty s předložkami kromě a mimo.