Pes provází člověka od nepaměti. V tomto interaktivním kvizu potrápíte své vědomosti s biologie, angličtiny, dějepisu a zeměpisu. Uričtě to ale stojí za to.

Externí odkaz

Vědci pátrají po stopách fosilního života po celé planetě. Pomozte jim za pomoci učitele uričt místa, kde lze podobné artefakty nalézt. Vyžaduje dobrou znalost angličtiny.

Externí odkaz

Animace příčin vzniku zemětřesení v češtině. Ukazuje na geologické příčiny a další souvislosti. Na témže webu je k dispozici v češtině i animace přílivové vlny.

Externí odkaz

Animované schéma skleníkového efektu. Animace v češtině.

Externí odkaz

Nejnovější interaktivní mapa "hladu" vytvořená OSN. Umožňuje velmi názorné zobrazení problematických oblastí světa i s možnými dalšími odskoky. Vhodné nejen pro zeměpis, ale i pro společenskovědní obory.

Externí odkaz

Základní slovní zásoba francouzštiny pro začátečníky. Určeno především pro výuku na základní škole.

Externí odkaz

základní slovní zásoba ve španělštině v několika interaktivních hrách určených právě pro interativní tabule. Určeno pro základní školu.

Externí odkaz

Interaktivní hudební nástroje umožňující skládání skladeb a přehrávání v různorodém rytmu, melodii a tóninách. Vhodné pro ZŠ