Pomocí widgetu vlevo nahoře odkryjte obrázky pod modrými kartičkami a řekněte, co se na nich nachází za dopravní prostředek.

Datum vložení: 26.12.2019

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Říkejte, co vidíte na obrázku. Slovíčka si zkontrolujte kliknutím na obrázek - objeví se správné řešení.

Datum vložení: 26.12.2019

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

třídění podstatných jmen

Datum vložení: 16.12.2019

Žáci mají spojit slova WHAT, WHERE, WHO, WHEN, WHY s koncem otázky. Mají vytvořit co největší počet smysluplných otázek a pozorovat, jak se mění jejich význam. Aktivita je určená k mluvení i psaní.

Datum vložení: 14.12.2019

Slova a věty pod tabulkou mají žáci zařadit ke správnému povolání.

Datum vložení: 14.12.2019

Interaktivní tabulka obsahuje 4 další obrázky k tvorbě průběhových tvarů sloves SING, PAINT, GIVE PRESENT, TEACH FRENCH. Správné řešení odkryjete v tabulce. Aktivitu můžete využít jednak k mluvení, ale i pro psaní.

Datum vložení: 14.12.2019

Interaktivní tabulka obsahuje 4 další obrázky k tvorbě průběhových tvarů sloves RAISE, RAKE, SHARE, RUN. Správné řešení odkryjete v tabulce. Aktivitu můžete využít jednak k mluvení, ale i pro psaní.

Datum vložení: 14.12.2019

Tabulka pro vytvoření tvarů průběhového času přítomného, zpětnou vazbu poskytuje stínování tabulky - stačí kliknout na políčko a objeví se správný tvar. Aktivita je určena pro mluvení i psaní a obsahuje 4 obrázky (clean, croos the street, carry trash, help) ze SMART Exchange, můžete si je uložit do galerie SMART Notebooku.