Vytáhněte si celá obrázek k procvičování jemné motoriky. Odemkněte ho, pokud ho chcete zvětšit. Aktivita je zaměřena na procvičování oblouků, vlnovek, rovných čar a kruhů. U všech obrázků (kromě vlaku, kde se kreslí další koleje) je červený počáteční bod, odkud můžete čáry začít psát. Po odemknutí obrázků můžete vše zkopírovat a vytisknout na pracovní list.

Datum vložení: 27.05.2020

Aktivita obsahuje 6 uvolňovacích cviků. Vytáhněte si zvířátkovou záložku a umístěte uvolňovací cvik na plochu. Nechte dětem tvary obkreslit. Kočička má klubíčko, žabky různé druhy obloučků, motýli létají do vlnovek a zajíc běží cik cak. Obrázky si můžete zkopírovat a využítt k tisku pracovního listu.

Datum vložení: 27.05.2020

Žáci rozpoznají částici od ostatních slovních druhů. Tvoří věty s částicí.

Datum vložení: 24.05.2020

Poskládejte kartičky jako ve slovním fotbale - můžete si zahrát se skupinami na čas, pokud máte tabuli s multidotykem. Každá řada slov je psaná jiným fontem.

Datum vložení: 24.05.2020

Žáci zařadí citoslovce mezi slovní druhy a rozpoznají je mezi ostatními. Tvoří věty, kde je citoslovce podmětem nebo přísudkem.

Datum vložení: 24.05.2020

Vyhledejte slova označujícíc zvířata. Nachází na hranicích slov. Aktivitu můžete využít i k tisku pracovního listu. Žáci nejdříve kroužkují slova, pak přiřazují obrázek zvířete ke slovu v kroužku ve větě.

Datum vložení: 21.05.2020

Na linky napište, co vidíte na obrázku (vlk, beruška, mrkev, prsty). Nechte digitální inkoust rozpoznat, nebo pište perem textu, aby se slovo převedlo do tiskací podoby. Potom slova uzamkněte a barevnými čarami naznačte dělení na slabiky. Pod linku umístěte značky: křížek - souhláska, kroužek - samohláska, křížek v kroužku - slabikotvorné R a L.

Datum vložení: 06.05.2020

Odůvodněte, kde se píše JE a kde Ě. Potom klikněte na kartu a zobrazte správné řešení, zkontrolujte.

Datum vložení: 06.05.2020