Posuňte obrázky v řádku tak, aby vznikly trojice spolu souvisejích obrázků ve sloupcích.

Trojice obrázků
SMART Notebook 14 a výše

Povídejte, s čím si rádi hrajete. Rozdělte obrázky na hračky pro holky a hračky pro kluky (růžový a modrý kruh). Jsou nějaké hračky stejně oblíbené u kluků i holek? Ty dejte tam, kde se kruhy překrývají.

Hračky
SMART Notebook 14 a výše

Jak to vypadá ve škole? Doplňte výřezy do obrázků a povídejte si o tom, co se ve škole dělá a co ne.

Jak to vypadá ve škole
SMART Notebook 14 a výše

RoztřiĎte obrázky s hláskou Z.

Z třídění obrázků
SMART Notebook 14 a výše

Hádanky s hláskou Z - učitel vždy přečte nápovědu v bublině a žák umístí do bubliny obrázek obsahující hlásku Z. Na závěr si může písmeno Z obtáhnout.

Z - hádanky
SMART Notebook 14 a výše

Přetáhněte obrázky do tabulky tak, aby se v řádku, sloupci a čtverci opakovaly vždy jen jednou.

Z - sudoku
SMART Notebook 14 a výše

Doplňte písmena a určete pozici hlásky Z ve slově. Z zakroužkujte.

Z - doplňovačka písmen
SMART Notebook 14 a výše

Roztřiďte nejprve obrázky podle pozice hlásky Z ve slově. Přiřaďte vždy jeden obrázek na jednu kartu. Potom k obrázkům přířaďte slova. Nakonec písmeno Z ve slovech zakroužkujte.

Poznámka hodnotitele: DUA
Z - přiřazování slov k obrázkům