27.09.2017
Proč nezůstat u starých LATů a přejít na LA.. Mgr. Martina Štikarovská

V předchozím článku o konvertování LATů (Lesson Activity Toolkitů) jste zjistili, že některé tyto aktivity se sami dokáží překonvertovat v LABy (a..

27.09.2017
Proč některé LATy nefungují a co s tím? Mgr. Martina Štikarovská

Spousta učitelů vidí výhody v technologiích také v tom, že si materiály jednou vytvoří a během let je mohou nepoškozené používat znovu a znovu. Čár..

26.09.2017
Robotika bez stavebnic a robotů Filip Jelínek, Pavla Sýkorová

Uvažujete o zařazení programování do výuky? Zatím Vám ve škole chybí stavebnice nebo roboti? Vyzkoušejte s dětmi některé z on-line aplikací, které ..

Sdílím, sdílíš, sdílíme ... Filip Jelínek, Pavla Sýkorová

Připravujete si vlastní materiály do výuky? Ve škole můžete pracovní list nebo domácí úkol vytisknout a rozdat žákům. Existuje i jiná možnost - sdí..

15.09.2017
Ozoboti se hlásí o slovo i ve výtvarce! Mgr. Michaela Králíková

Ať chceme nebo ne, pokrok nezastavíme. Robotika na nás útočí ze všech stran a roboti pronikají dokonce i do základních škol. Mají se učitelé netec..

Začátek školního roku z pohledu ICT koordin.. Mgr. Helena Salátová

Nový školní rok je tu a s ním spoustu Smártích novinek. Jak motivovat kolegy pro využívání technologií ve výuce? Máte již aktuální software SMART..

24.08.2017
Cvičení ve formátu SMART nyní NOVĚ na flexi.. Ivana Melíšková

Od 1. 9. 2017 budou vybrané elektronické příručky učitele z produkce Nakladatelství Fraus doplněny o sadu interaktivních cvičení ve formátu SM..

24.08.2017
Výzva Budování kapacit pro rozvoj škol II (.. Andrea Jahnická

MŠMT vyhlásilo před prázdninami další výzvu k podpoře zavádění formativního hodnocení, vzdělávání vedoucích pedagogických pracovníků škol a propojo..