Jihočeská robotika OPEN

3. ročník konference zaměřené na robotiku a programování ve školách

Vše, co potřebujete vědět kolem revize RVP a nové informatiky

Program setkání

Těšte se každý den na on-line workshop kolem robotiky a nové informatiky. V průběhu týdne vám pomůžeme zorientovat se v problematice revize RVP a nové Informatiky. Co tyto změny znamenají pro školy? A především: jak můžeme ve škole začít? Ukážeme vám, že robotika ve školách má smysl a že se jí nemusíte bát, dáme Vám praktické tipy a příklady, jak na to.

Workshopy povedou:

Mgr. Štěpánka Baierlová

Ing. Eva Fanfulová

Mgr. Radovan Mikeš

Témata setkání:

• Úvod do týdne robotiky, představení revizí RVP ZV
  • Digitální kompetence – jak by měl vypadat digitálně gramotný žák?
  • Jak začít? Kluby robotiky nebo třeba ozoboti jako možné cesty pro zavádění nové informatiky.
  • Robotika s VEX od MŠ po SŠ
  • konkrétní workshopy na VEX CodeVR, Ozoboty aj.

Navazujeme na předchozí úspěšná setkání jihočeských učitelů kolem robotiky i zkušenosti místních škol, které již několik let ze Šablon úspěšně provozují kluby robotiky. Ale v online prostoru nehrají kraje roli, rádi proto letos přivítáme i kolegy z jiných regionů - přijďte se inspirovat!

Poznámka

Konference není akreditovaná, účastníci obdrží pouze potvrzení o účasti v PDF.

K registraci na událost musíte být přihlášen(a)