Nalezeno 28 výsledků

 • Co to je Microsoft Active Directory (MS AD) doména?

  23.10.2015

  MS AD je databáze, která obsahuje definice uživatelských účtů, přístupových práv, nastavení zabezpečení a konfigurace připojených počítačů. Je to centrální (a ideálně jediný) bod pro řízení, správu a diagnostiku uživatelů, programů, počítačů a jiných síťových zařízení.

 • Proč a kdo používá MS Active Directory doménu?

  23.10.2015

  MS AD může používat kdokoliv, smysl dává již od 2 připojených počítačů (např. licence MS Server s podporou AD pro kolektiv do 15-ti uživatelů stojí pouze 4.000,- Kč!). Výrazně zjednodušuje a zefektivňuje správu infrastruktury, umožňuje z jednoho místa řídit oprávnění uživatelů, konfigurace jejich počítačů a programů. Má zásadní pozitivní vliv na bezpečnost v celé infrastruktuře. Typicky MS AD používají organizace s vyšším počtem uživatel a počítačů – bez nějaké formy centrálního řízení by správa takovéto infrastruktury již nebyla možná. Nasazení MS AD je spojeno s finančními náklady – implementovat a spravovat takové prostředí mohou jen správci technicky na výši (= mzdové náklady), je nutné zakoupit licence software (server a přístupové licence), je nutné pořídit hardware pro MS AD server, je nutné pořizovat desktopový operační systém v dražší edici umožňující připojení do MS AD (Windows 8 Pro), atd.

 • Proč a kdo nepoužívá MS Active Directory doménu?

  23.10.2015

  MS AD se nepoužívá v prostředí kde nejsou žádné požadavky na zabezpečení, tam kde nejsou správci znalostně na výši aby mohli nasadit a spravovat MS AD, nebo tam, kde si implementaci nemohou finančně dovolit (pozor, to není případ škol – ty mají SW licence za výhodných podmínek!).

 • Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů