Nalezeno 28 výsledků

 • SMART Education Software: V software SMART Notebook nefungují interaktivní galerie

  23.10.2015

  Dokument ZDE popisuje postup opravy nefunkčních interaktivních objektů galerie SMART, např. objektů ze skupiny Interaktivní a multimediální galerie SMART Lesson Activity Toolkit (LAT) nebo Základní prvky galerie (Essentials for Educators). Tato chyba se vyskytuje pouze na počítačích s operačním systémem Windows XP, Vista a 7, na počítačích s operačním systémem Windows 8 a 8.1 se zatím nevyskytuje.

 • Jaký je rozdíl mezi Windows 8 a Windows RT a jak je to s fungováním SMART produktů?

  23.10.2015

  Windows 8 a Windows 8 Pro jsou nástupcem klasické řady desktopových operačních systémů pro počítače s procesorovou architekturou x86 (počínaje procesorem Intel 8086, pokračující 80286, 80386, 80486, Pentium, …) a rozšířením instrukční sady x64 (oficiálně AMD64). Tyto systémy jsou prakticky beze zbytku kompatibilní se svými předchůdci Windows 7 Home Premium a Windows 7 Professional. Windows RT je vzhledově zcela shodný operační systém pro tablety, netbooky a notebooky s procesorovou architekturou ARM (stejná jako ve smartphonech a tabletech s operačními systémy iOS a Android). „Klasické“ aplikace určené pro Windows na platformě x86 nejsou se systémem Windows 8 RT vůbec kompatibilní. Jediný možný způsob nabytí aplikace pro systém RT je stažení aplikace pro tento systém přímo napsané z Windows App Store. Produkty SMART nepodporují Windows RT.

 • Jaký je rozdíl mezi Windows 8 a Windows 8 Pro?

  23.10.2015

  Windows 8 je edice určená pro použití v domácích počítačích (dříve měly tyto edice přídomek Home). Tuto edici není možné legálně downgradovat na Windows 7 jakékoliv edice. Windows 8 Pro je edice určená pro pracovní kolektivy, kde je požadováno připojení do serverové infrastruktury umožňující centrální správu uživatelů a zařízení (doména MS Active Directory), jsou požadovány specifické vlastnosti této, nebo vyšší edice (např. vyšší stupeň šifrování disku, umožnění vzdáleného přístupu k PC, atd.), nebo to vyplývá z licenčních požadavků (např. upgrade na edici Enterprise, downgrade na Windows 7 Pro, atd.).

 • Vyžadují produkty SMART edici operačního systému Windows 8 Pro a podporu prostředí MS Active Directory domény?

  23.10.2015

  Nevyžadují. Záleží zcela a pouze na zákazníkovi, zda z administrativních důvodů požaduje systém umožňující připojení do MS AD (= Windows 8 Pro), nebo se spokojí s verzí, která centrální správu neumožňuje (= Windows 8).

 • Lze legálně přejít z Windows 8 na Windows 8 Pro?

  23.10.2015

  Ano. Chyba při výběru edice zakoupené s počítačem (licence OEM) se špatně a draze napravuje. V multilicenčním programu MS Select (ne každá škola na něj má rámcovou smlouvu) stojí upgrade jedné licence (= jeden počítač) na Windows 8 Pro cca 1.600,- Kč bez DPH (pozor, upgradovat lze pouze z kvalifikovaného seznamu operačních systémů, nelze aplikovat upgrade např. na PC bez operačního systému nebo s operačním systémem Linux apod.). Dalším nákladem je samotná přeinstalace operačního systému (mohou to být i desítky počítačů!). Po přeinstalaci jsou rovněž k ničemu originální média pro obnovu systému (je na nich jiný OS).

 • Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů