Veletrh Technologie do škol a soustředění VEX IQ CUP Liberec

24. 4. 2019 se žáci z I. stupně Základní školy v Novém Boru zúčastnili workshopu
na veletrhu Technologie do škol v Liberci.  Akce je určena ředitelům základních, středních a vyšších odborných škol, pedagogům, ICT metodikům, pedagogickým
a vzdělávacím institucím, dodavatelům ICT technologií a poskytovatelům ICT služeb, představitelům univerzit a odborné veřejnosti.

Cílem akce je přiblížit účastníkům novinky z oblasti informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání a rozpoutat diskusi prostřednictvím příspěvků
na konferenci, názorně demonstrovat přínos ICT ve vzdělávacím procesu během tematických workshopů, předvést inovativní SW a HW využitelný ve vzdělávání
na doprovodné výstavě.

Po krátkém úvodu žáci účastníkům veletrhu předvedli aktivity s robotem VEX IQ
na herním poli s elementy pro soutěž VEX IQ Challenge Ringmaster. Poté si někteří dospěláci vyzkoušeli ovládání robota pomocí dálkového ovladače a zjistili, že to není tak jednoduché, jak to vypadalo v podání kluků.

Dne 26. 4. 2019 se na půdě naší školy konalo soustředění na soutěž VEX IQ CUP. Regionální kolo této soutěže bude 17. 5. 2019 a předchází soutěži VEX IQ Challenge Ringmaster II (více k soutěži se dočtete ZDE), která se bude konat v Praze 25. 6. 2019
a hlavním pořadatelem je společnost AV MEDIA, a.s.. Všichni si vyzkoušeli výzvy dovedností robota samostatně i v aliancích. Týmy soustředění využili i k programování robotů a navzájem si předávali svoje zkušenosti.

Ing. Veronika Šolcová
ZŠ Nový Bor

Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů