03.10.2016
Matematická gramotnost očima garanta školení Ing. Alexandr Fales

Už nějakou dobu sleduji žáky a jejich lehce upadající zájem o matematiku jako takovou a říkám si, čím to asi je. Odpověď je celkem jednoduc..

28.04.2016
Robotika ve výuce II. část: ZŠ - A mohu toh.. Ing. Alexandr Fales

Jak jsem psal v první části, tak jsme robotiku realizovali pro naši střední školu SPŠ Ostrov p.o. Jenže nám to nestačilo. Řekli jsme si s týmem, že..

28.04.2016
Robotika ve výuce I. část: SŠ - Kdo si hraj.. Ing. Alexandr Fales

Pořád jsem si lámal hlavu, jak těm středoškolákům zpříjemnit hodiny praktické výuky, automatizace, technických cvičení, programování, ICT a matemat..

04.03.2016
03.03.2016
Výzva 51 a její odkaz Alexandr Fales

Z pohledu lektora a mentora musím konstatovat, že tento projekt skutečně přinesl zapojeným školám to, co ve většině případů potřebovaly. MŠMT nemá ..

07.12.2015
Vytvořte si vánoční puzzle Alexandr Fales

Puzzle jsou skládačkou vzniklou rozřezáním obrázku v digitální nebo tištěné podobě na papíru nebo jiném podkladovém materiálu. Existuje řada nástro..

23.08.2014
Pracujeme s YouTube – nahráváme a publikuje.. Alexandr Fales

YouTube - jde o celosvětově největší server na Internetu pro nahrávání a následné sdílení videa, resp. video souborů s možností jeho upravování, a ..

23.08.2014
Pracujeme s YouTube – založení účtu Alexandr Fales

YouTube - jde o celosvětově největší server na internetu pro nahrávání a následné sdílení videa, resp. video souborů s možností jeho upravování, ..