Základy práce s PASCO Scientific

Virtuální učebna PASCO

Měřicí systémy jsou v našich školách již celkem běžným nástrojem výuky. V příspěvku bude předvedeno, kterak jej jednoduše využívat v hodinách přírodních věd, a kterak mohou být jejich funkce rozšířeny o nový rozměr. Propojíme také systém PASCO s programovacím jazykem Blockly. Rázem dostaneme zajímavou stavebnici o nebývalém rozsahu 60+ senzorů s možností zapojení mnoha aktuátorů. Tyto pomůcky pak mohou využít nejen fyzikáři či učitelé dalších přírodovědných oborů k výuce "čisté fyziky, chemie či přírodopisu“, ale jejich využití nabízí skutečné naplnění akronymu STEAM (kterým se dnes mnozí rádi ohánějí, ale jeho praktických příkladů je po málu...).

Program setkání

Exper3

Exper2

Poznámka

Webinář je on-line forma školení kombinující moderní nástroje, internet
a možnosti interaktivní formy tradičních školení. Je potřeba pouze PC
s připojením k internetu.

Přihlašovací údaje k webináři a návod, jak se přihlásit obdržíte před začátkem webináře do emailu.

Webinář je zdarma a není akreditovaný MŠMT.

K registraci na událost musíte být přihlášen(a)