Rozvíjíme matematické a logické myšlení žáků

Aktuálním tématem EU Šablon OPVV je aktivita pro ZŠ - Klub zábavné logiky a rozvoje matematické gramotnosti pro žáky ZŠ. V této návaznosti jsme pro Vás připravili inspirativní workshop, kde Vám představíme využití stavebnice LEGO napříč vzdělávacími oblastmi a předměty.

LEGO a podpora výuky technických oborů ve školách je spojení, o kterém nelze vůbec pochybovat. Kromě vzdělávací hodnoty rozvíjí jemnou motoriku, kreativitu žáků při hledání alternativních řešení, jejich tvůrčí schopnosti, představivost i fantazii. Mimo to si žáci při práci ve skupinách zdokonalují své sociální a komunikační dovednosti, učí se sdílet myšlenky a zpětně hodnotit svou činnost a postupy.

Program setkání

Dopolední část bude věnována seznámení se sadou LEGO® Education WeDo 2.0, určenou pro
mladší školní věk (1. stupeň ZŠ).
Odpolední část se zaměří na práci se soupravou LEGO® MINDSTORMS® Education EV3, vhodnou pro starší školní věk (2. stupeň ZŠ).
Budete si moci vyzkoušet práci se stavebnicí LEGO na vlastní kůži.