Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet!

Soutěž je realizována v rámci projektu „Kraje pro bezpečný internet“ pro žáky a studenty základních a středních škol. Do třetího ročníku projektu je již zapojeno všech čtrnáct krajů ČR.

Pro žáky a studenty je připraveno devět e-learningových lekcí, na které navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek z oblasti bezpečného chování na internetu jsou soutěžící zařazeni do losování o hodnotné ceny od partnera projektu, společnosti Microsoft (ty budou losovány měsíčně a také na konci soutěžního kvízu). Jedná se o herní konzole, tablety a mobilní telefony. V letošním roce si žáci a studenti mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky bezpečnosti. Lekce a soutěžní kvíz jsou dostupné na webu www.KPBI.cz. I zde mohou žáci a studenti získat hodnotné ceny.

Soutěž probíhá od 2. května do 31. října 2016. Pravidla jsou zveřejně na společně se znalostním kvízem na výše uvedených webových stránkách.

Hlavním cílem projektu Kraje pro bezpečný internet je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty. V tomto roce budou také realizovány prezenční semináře pro studenty na téma Finanční gramotnost na internetu, které zajišťuje partner projektu česká pojišťovna a semináře pro informatiky týkající se problematiky el. bezpečnosti, které zajišťuje další partner projektu Česká pošta, odštěpný závod ICT služby. 

Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů