Interaktivní cvičení nebo Podklady pro výuku? Záleží nám na kvalitě ...

Portál Veškole.cz soustředí kvalitní DUMy, k nimž patří nejen Interaktivní cvičení vytvořená v prostředí autorských programů pro interaktivní tabule, ale také Podklady pro výuku vzniklé jako příprava na vyučování.

Co jsou Interaktivní cvičení?

• Cvičení, která aktivně zapojí žáka do výuky s pomocí interaktivní technologie.
  • Cvičení, která poskytují žákům okamžitou zpětnou vazbu a hodnotí jejich práci.
  • Patří k nim cvičení vytvořená v autorských programech SMART Notebook nebo Active Inspire, ale i PPT s efektivním zapojením nabízených možností této aplikace.
  • Hodnocení interaktivních cvičení je přihlíženo k míře možností nástrojů autorského programu a zapojení žáka do výuky a vzdělávacího procesu.

Co jsou Podklady pro výuku?

• Motivační, výkladové nebo prezentace se souhrnnými informacemi.
  • Pracovní listy vypracované pro samostatnou / skupinovou práci žáků.
  • Různé formáty DUMů – PDF, MS Office, Open Office aj.
  • Databáze obrázků a fotografií pro další.

Kdo rozděluje nahrané DUMy na I-cvičení nebo Podklady pro výuku?

Nemusíte dlouze přemýšlet, zda jsou vaše DUMy Interaktivní cvičení nebo Podklad pro výuku. O zařazení DUMu do konkrétní skupiny rozhoduje lektor při jeho hodnocení.

Kdo je lektor a jakou má roli při hodnocení si přečtěte v tomto článku: http://www.veskole.cz/mejte-svou-roli/.

Sdílejte všechny své DUMy na portále Veškole.cz

Portál Veškole.cz nabízí bezpečný prostor pro sdílení všech vašich digitálních učebních materiálů = DUMů.

Sdílejte cvičení nebo podklady pro výuku pro zvýšení motivace, pro aktivaci, procvičování i opakování nebo hodnocení práce žáků.

Sdílejte své materiály nejen se svými kolegy, ale také svými žáky a jejich rodiči.

Za sdílení vašich DUMů děkujeme.