Hybridní výuka - ve třídě i z domova

Návrat dětí do škol bude náročný. Učitelé pojedou ve dvou režimech: budou se muset věnovat nejen jedné třídě, často rozdělené na dvě skupiny přímo ve škole, ale i jednotlivcům, kteří se budou stále učit na dálku z domova. Lze to vůbec zvládnout?

Řešením je přenášet výuku ze třídy online do domácností distančních žáků. Učitel standardně vede hodinu, díky bezdrátovému mikrofonu není nijak omezen v pohybu po třídě, celé dění je snímáno prostřednictvím kamery.

Děti se navzájem vidí a přes video může probíhat výuka, diskuse i hodnocení. Právě sociální kontakt, komunikace a interakce jsou důležitými aspekty vzdělávání a prosté zadání úkolů k vypracování to nenahradí.

Navíc sestavu využijete poté i v běžném školním roce, například pro výuku dlouhodobě nemocných žáků nebo při komunikaci a společných projektech s partnerskými školami v zahraničí.

Doporučení pomocníci pro hybridní výuku

Webová kamera Logitech C930e

• podpora všech komunikačních platforem Microsoft, Google, Cisco Webex, Zoom a dalších
  • technologie RightLight 2 pro jasný obraz za různých světelných podmínek (i při špatném osvětlení) - optika Carl Zeiss
  • volitelná aplikace Camera Settings pro ovládání otáčení, naklápění a zoomu
  • univerzální klip s možností připevnění ke stativu pro přichycení k notebookům, monitorům LCD nebo CRT
  • 90° zorné pole

Cena kamery 3 500 Kč bez DPH, 4 235 Kč s DPH.

Bezdrátový klopový mikrofon

• 2.4 GHz, akumulátor, USB napájení
  • zajistí slyšitelnost a srozumitelnost
  • učitele i pro online připojené žáky
  • neomezuje učitele v pohybu a gestikulaci

Orientační cena mikrofonu od 4 540 Kč bez DPH, 5 493 Kč s DPH.

SMART Vizualizér SMART SDC-550

• 2 režimy využití: vizualizér (pro snímání dokumentů a předmětů, které chcete ukázat žákům) a webová kamera pro přenos obrazu učitele a žáků ve třídě k žákům, kteří jsou doma
  • v balení i adaptér na mikroskop, zobrazit žákům můžete tedy i velmi malé objekty
  • umí se (kromě USB) připojit i bezdrátově přes wifi a navíc má v sobě i baterii (s výdrží 6 hodin)

Cena vizualizéru 19 990 Kč bez DPH , 24 188 Kč s DPH

Konkrétní modely produktů a ceny se můžou lišit v závislosti na jejich aktuální dostupnosti.

V případě zájmu nebo bližších informací kontaktujte naše obchodní konzultanty