Hello Day s tablety

V pátek 20. listopadu se nám podařilo připojit se k mezinárodnímu dni zdravení a solidarity Hello Day.

Druháčci měli za úkol donést si do školy slovníky různých jazyků. Nejprve jsme se seznámili se systémem řazení slov ve slovnících a pak začala soutěž ve vyhledávání pozdravů. Báječné bylo, že se "sešlo" veliké množství různých druhů slovníků, děti přinesly slovníky obrázkové, výkladové i klasické dvojjazyčné slovníky a někteří už využívali aplikací nahraných do jejich tabletů. Celkem bylo ve třídě zastoupeno 6 cizích jazyků.

Druháci si pomocí této aktivity perfektně zopakovali abecedu a v praxi někteří úplně poprvé vyzkoušeli, jak se se slovníkem pracuje. Výsledky nejrychlejších žáků vidíte na obrázku, posílali jsme je samozřejmě pomocí tabletů na interaktivní tabuli. Zajímavým slovníkem byl i ostravsko - český slovník, který mě opravdu pobavil.