VEX123 Využití robotické sady VEX 123 ve škole

Po absolvování kurzu účastníci si osvojí základní principy zařazení robotiky do výuky, díky vlastní praktické zkušenosti získají potřebnou jistotu pro vlastní výuku. Dokáží programovat VEX 123 s využitím tlačítek, kodéru i v aplikaci, přičemž znají didaktické aspekty jednotlivých forem ovládání a jsou schopni následně aplikovat ve výuce adekvátně věku, znalostem a dovednostem dětí a výukovému cíli. Vědí, kde hledat zdroje a připravené úlohy pro výuku s VEX 123.

Program setkání

Důležitou součástí tzv. „nové informatiky“ i polytechnického vzdělávání je robotika, na kterou je zaměřen právě tento seminář. Robotické hračky a jednoduché stavebnice jsou ideální pro seznámení s algoritmizací a kódováním a začít u žáků budovat vztah k technice a robotice už v na 1. stupni základní školy či již u dětí v MŠ / přípravných třídách ZŠ.

S využitím VEX 123 učitel hravou formou rozvíjí informatické myšlení a posiluje schopnost řešit problémy.  A nemusí ani používat počítač: tuto robotickou hračku lze programovat pomocí dotykových tlačítek v horní části robota, VEX kodéru (příkazové tabulky) nebo aplikace. "Puky" malé děti baví, ale bez problémů s nimi pracují i starší žáci. Při vhodně zvolených úlohách a metodice je tak tento nástroj vhodný i pro výuku na 2. stupni a samozřejmě v rámci kroužků či klubů robotiky. Mimo to si žáci při práci ve skupinách zdokonalují své sociální a komunikační dovednosti, učí se sdílet myšlenky a zpětně hodnotit svou činnost a postupy.

Poznámka

Školení je akreditováno MŠMT v systému DVPP.