VTD1 - Výuka ve třídě i na dálku – základní principy

Využití technologií nejenom při prezenční výuce, ale především při vzdálené či smíšené výuce se jeví jako čím dál aktuálnější. A být připravený a umět je určitě důležitý předpoklad pro kvalitní výuku za všech okolností.

Komu je školení určeno:

Pro pedagogy ZŠ, SŠ a VOŠ, kteří se v současné době chtějí připravit na nové možnosti výuky, která bude pravděpodobně stále více využívána. Školení je připraveno pro pedagogy, kteří mají buď minimální zkušenosti, nebo teprve chtějí úplně začít s distanční či smíšenou výukou. Maximální počet účastníků na školení je 15 osob.

Program setkání

Cílem školení je podpořit profesní růst pedagogických pracovníků, kdy zvláště v poslední době je kladen důraz na distanční výuku. Školení je zaměřeno nejen na rozvoj technických dovedností a znalostí při online výuce či smíšené výuce (účastníci se seznámí se zvoleným komunikačním prostředím, jeho možnostmi a nástroji), ale především na metodické a didaktické aspekty tohoto typu výuky. Díky praktickému průběhu školení pak budou účastníci moci kdykoliv přejít od prezenční výuky k výuce distanční či smíšené. Jako velmi praktická se jeví i možnost všechny získané dovednosti uplatnit i při prezenční formě výuky, která se tak stane dynamickou a pro učitele i žáky zajímavou, atraktivní.

 

Obsah kurzu:

Účastníci si prakticky vyzkouší z pozice žáka online možnosti výuky. Vytvoří online schůzku, která po nasdílení žákům umožní jejich online setkání s učitelem. Naučí se ovládat základní prvky při komunikaci (sdílení obrazovky, zvuk, webkamera, chat apod.). V neposlední řadě se dozví o zásadách kvalitní distanční či kombinované výuky.

Poznámka

*Kurzy VTD lze objednat pouze jako kurz na škole. Lze realizovat prezenčně i online, dle preferencí školy.

Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů