PAS 4 - Využití žákovských sad PASCO ve výuce přírodních věd

Vzdělávací program je zaměřen na využití moderních technologií ve výuce přírodních věd na základní i střední škole. Program využívá žákovských sad sestavených z měřících senzorů, rozhraní systému PASCO a k tomu určenému programu SPARKvue. Při výuce pedagogů je cíleně aplikována metoda badatelsky orientované výuky, tak aby si ji sami zažili a uměli ji dále aplikovat ve své výuce.

Znalost a orientace v SW SPARKvue je nedílnou součástí tohoto výukového programu.

Program setkání

Hlavním vzdělávacím cílem metodického kurzu je podpořit koncepční práci učitele ve výuce přírodovědných předmětů s cílem efektivní výuky a zlepšení vztahu žáků k vlastní výuce přírodních věd spolu se zavedením nového trendu ve výuce přírodovědných předmětů – badatelsky orientované výuky.

Dílčími cíly kurzu jsou:

• Orientace v PASCO SW SPARKvue
  • Ovládání a manipulace se senzory z žákovské sady
  • Zavedení badatelsky orientované výuky do podvědomí pedagoga
  • Sestavení plánu jak realizovat badatelskou výukovou hodinu

Po absolvování kurzu uživatel bude:

• umět manipulovat s jednotlivými senzory PASCO,
  • znát možnosti příslušného programu pro efektivní práci s naměřenými daty a jejich využití pro názornou prezentaci výsledků,
  • umět se připravit na badatelskou výukovou hodinu se systémem PASCO
  • umět využívat již zpracované výukové materiály s využitím systému PASCO,
  • mít sestavený strategický plán využití moderních digitálních technologií ve výuce přírodních věd a dále jej rozvíjet,
  • vědět, jak zapojit žáky do procesu experimentování s co nejvyšší efektivitou získání potřebných znalostí a dovedností.

Poznámka

Školení je akreditováno v rámci DVPP MŠMT 36520/2015-2-823.

Věnujte pozornost správnosti následujících údajů, protože na jejich základě bude vystaven váš certifikát.
Údaje můžete měnit v sekci Můj učet..