Vyhlášení soutěže VEX Challenge 2018/2019

V pondělí 8.10. jsme oficiálně vyhlasili další ročník soutěže VEX IQ Challenge 2018/2019. Pro studenty středních škol jsme připravili zcela novou soutěž a to VEX Robotics Competition.

1) VEX IQ Challenge s podtitulem Ringmaster II

Oproti minulému roku, je tato soutěž určena pouze žákům základních škol. Pro přihlášení do soutěže potřebujete mít stavebnici VEX IQ Super Kit, herní pole a herní elementy (Ringmaster).  Soutěžit se bude ve dvou věkových kategoriích: Mladší žáci – studenti 1. stupně ZŠ, Starší žáci – studenti 2. stupně ZŠ
a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Úspěšného prvního ročníku soutěže VEX IQ Challenge Ringmaster, které se uskutečnilo koncem června 2018, se zúčastnilo 30 týmů škol z celé České republiky. Jak taková soutěž vypadala, se můžete podívat na tomto videu.

2) VEX Robotics Competition s podtitulem Turning Point (pro rok 2019 ZRUŠENO)

Tuto soutěž jsme nově připravili pro studenty středních škol
a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Zapotřebí je stavebnici VEX EDR V5 Competition Superkit, herní pole a herní elementy (Turning Point).

Do konce ledna 2019 navíc nabízíme školám akční grantovou cenu při zakoupení stavebnice VEX EDR V5, herního pole a elementů
k soutěži. V případě zájmu se neváhejte obrátit na Vašeho obchodního konzultanta AV MEDIA.

Co nyní udělat pro přihlášení do soutěže?

• Pořídit si stavebnici VEX IQ Super Kit (základní školy),
    nebo VEX EDR V5 Competition Superkit (střední školy), herní pole, herní elementy.
  • Přihlásit se do soutěže a to do 31.01.2019 na emailové adrese soutezvex@avmedia.cz.
  • Vytvořit tým - minimálně 2 žáci (z jedné školy se může soutěže zúčastnit i více třídních kolektivů).
  • A pak teprve můžete začít stavět a programovat robota.

Velké finále soutěží se uskuteční 25.06.2019 (VEX IQ Challenge) v PVA EXPO Letňany, Praha - vstupní hala I.

Těšíme se na Vás, soutěžní týmy i Vaše roboty :)