Materiál je určený k vyvození a rozšíření učiva o národním obrození. Umožňuje poznávat nové pojmy, systematizovat a porovnávat je s ?dříve získanými vědomosti. Prostřednictvím fotografií a odkazů na webové stránky vytváří názornou představu žáka během výkladu. ?Využitím interaktivních funkcí, které tabule nabízí, lze při samotném výkladu usměrňovat žákovu pozornost a zdůrazňovat informace k ?zapamatování. Stručné, srozumitelné poznámky v prezentaci pomáhají k orientaci v materiálu . Cvičení v tomto materiálu jsou opatřena zpětnou vazbou se správným řešením.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: Obrození, vlastenectví, buditelé, Národní muzeum, Národní divadlo, kočovné divadlo, loutkové divadlo
Datum vložení: 12.11.2014

Materiál je určený k vyvození učiva o Josefovi II. Umožňuje poznávat nové pojmy a umístěnými odkazy na fotografie a webové stránky vytvářet názornou představu žáka během výkladu. Využitím interaktivních funkcí, které tabule nabízí, lze při samotném výkladu usměrňovat žákovu pozornost a zdůrazňovat informace k zapamatování. Stručné, srozumitelné poznámky v prezentaci pomáhají k orientaci v materiálu.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: Josef II., osvícenství, reformy, toleranční patent, zrušení nevolnictví
Datum vložení: 11.11.2014

Materiál je určený k vyvození učiva o Marii Terezii. Umožňuje poznávat nové pojmy a umístěnými odkazy na fotografie a webové stránky vytvářet názornou představu žáka během výkladu. Využitím interaktivních funkcí, které tabule nabízí, lze při samotném výkladu usměrňovat žákovu pozornost a zdůrazňovat informace k zapamatování. Stručné, srozumitelné poznámky v prezentaci pomáhají k orientaci v materiálu.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: Marie Terezie, osvícenství, reformy, robota, poddaní, Všeobecný školní řád
Datum vložení: 11.11.2014

Materiál je určený k vyvození a rozšíření učiva o uměleckých slozích. Umožňuje poznávat nové pojmy, systematizovat a porovnávat je s ?dříve získanými vědomosti. Prostřednictvím fotografií a odkazů na webové stránky vytváří názornou představu žáka během výkladu. ?Využitím interaktivních funkcí, které tabule nabízí, lze při samotném výkladu usměrňovat žákovu pozornost a zdůrazňovat informace k ?zapamatování. Stručné, srozumitelné poznámky v prezentaci pomáhají k orientaci v materiálu . Cvičení v tomto materiálu jsou opatřena zpětnou vazbou se správným řešením.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: baroko, umělecký sloh, stavební sloh, hudební a malířský sloh, portál, kopule
Datum vložení: 09.11.2014

Materiál je určený k vyvození a rozšíření učiva o postavení Českých zemí za vlády Habsburků. Umožňuje poznávat nové pojmy, systematizovat a porovnávat je s dříve získanými vědomosti. Prostřednictvím fotografií a odkazů na webové stránky vytváří názornou představu žáka během výkladu. ?Využitím interaktivních funkcí, které tabule nabízí, lze při samotném výkladu usměrňovat žákovu pozornost a zdůrazňovat informace k ?zapamatování. Stručné, srozumitelné poznámky v prezentaci pomáhají k orientaci v materiálu . Cvičení v tomto materiálu jsou opatřena zpětnou vazbou se správným řešením.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: Habsburkové, Habsburská monarchie, poddaní, nevolníci, robota, rebelie, defenestrace, Stavovské povstání, bitva na Bílé hoře, poprava 27 pánů, třicetiletá válka, povstání Chodů
Datum vložení: 09.11.2014

Materiál je určený k vyvození učiva o J.A. Komenském. Umožňuje poznávat nové pojmy a umístěnými odkazy na fotografie a webové stránky vytvářet názornou představu žáka během výkladu. Využitím interaktivních funkcí, které tabule nabízí, lze při samotném výkladu usměrňovat žákovu pozornost a zdůrazňovat informace k zapamatování. Stručné, srozumitelné poznámky v prezentaci pomáhají k orientaci v materiálu.

Předmět: Prvouka
Výzva 51: ne
Klíčová slova: J.A. Komenský, učitel národů, Svět v obrazech, Fulnek, Labyrint světa a ráj srdce
Datum vložení: 06.11.2014

Materiál je určený k vyvození a rozšíření učiva o uměleckých slozích. Umožňuje poznávat nové pojmy, systematizovat a porovnávat je s ?dříve získanými vědomosti. Prostřednictvím fotografií a odkazů na webové stránky vytváří názornou představu žáka během výkladu. ?Využitím interaktivních funkcí, které tabule nabízí, lze při samotném výkladu usměrňovat žákovu pozornost a zdůrazňovat informace k ?zapamatování. Stručné, srozumitelné poznámky v prezentaci pomáhají k orientaci v materiálu . Cvičení v tomto materiálu jsou opatřena zpětnou vazbou se správným řešením, jsou využitelná i pro diferenciovanou práci ve třídě.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: renesance, umělecký sloh, stavební sloh, hudební a malířský sloh, arkáda, sgrafito
Datum vložení: 06.11.2014