Žáci rozpoznají částici od ostatních slovních druhů. Tvoří věty s částicí.

Datum vložení: 24.05.2020

Poskládejte kartičky jako ve slovním fotbale - můžete si zahrát se skupinami na čas, pokud máte tabuli s multidotykem. Každá řada slov je psaná jiným fontem.

Datum vložení: 24.05.2020

Na hodinách vlevo nejprve nastavujte čas pomocí otáčení ručiček. Na hodinách v pravo vkládejte digitálně zapsané časy a vyjádřete čas správně anglicky.

Datum vložení: 24.05.2020

Žáci zařadí citoslovce mezi slovní druhy a rozpoznají je mezi ostatními. Tvoří věty, kde je citoslovce podmětem nebo přísudkem.

Datum vložení: 24.05.2020

Vyhledejte slova označujícíc zvířata. Nachází na hranicích slov. Aktivitu můžete využít i k tisku pracovního listu. Žáci nejdříve kroužkují slova, pak přiřazují obrázek zvířete ke slovu v kroužku ve větě.

Datum vložení: 21.05.2020

Aktivita na trénink mluvení - žáci mají dopnit obrázky tak, aby využili všechny obrázky a mluvili o sobě a svých kamarádech. Využijte k opakování otázek Do you like apod.

Datum vložení: 15.05.2020

Žáci nejdříve přiřadí kartičky s přídavnými jmény k podstatným jménům, potom vytvoří množné číslo tam, kde je to možné.

Datum vložení: 15.05.2020

Přiřaďte věty k obrázkům. V aktivitě jsou věty pouze s celými hodinami (four o´clock atd.). Cvičení můžete využít k tisku pracovního listu.

Datum vložení: 12.05.2020