Interaktivní záložka odkrývá obrázky tak, aby byl vždy vidět lichý počet. Digitální učební aktivita slouží žákům k vymýšlení a znázorňování svých vlastních příkladů, které pak zapíší na tabuli. Záložku je méžné si uložit do složky Můj obsah ve SMART Notebooku a využít i k jiným účelům - např. při čtení.

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Tuto stránku může učitel využít jednak k předpřipravených výpočtům, ale i k uložení do Mého obsahu v Galerii SMART Notebooku a k dalším úpravám při vytváření svého valstního zadání.

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Žáci mají vyhledat chybně vypočítané příklady a přepsat je do sešitu. Při kontrole mohou žáci ve skupinách u tabule značkami označit správné a špatné příklady. V této digitální učební aktivitě je i zpětná vazba - tabulka obsahuje sloupeček se zakrytými výsledky všech příkladů.

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Přetažením I, Í, Y a Ý z panelu do slova děti doplňují mezery ve slovech. Kontrolu provádí učitel.

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Křížovka na téma zvířata je z projektu Afrika. Můžete si ji stáhnout, uložit do složky Můj obsah, nebo vytisknout.

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Digitální učební aktivita je určena pro čtení žáků - jde o třídění slov - žáci mají nářadí umístit do kůlny (slova i obrázky)

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Tabulka je určena pro doplnění ukazovacích zájmen k obrázkům - po výkladové části, jde o procvičovací digitální učební aktivitu

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Animovaná kytička s příklady - žáci spočítají příklady a ty, jejichž výsledky neodpovídají zadání, označí prstem a příklady zmizí. Na tabuli zůstanou jen příklady správně vypočítané.