Žák porovnává významy slov, porozumí jejich významu, přiřazuje slova k obrázkům, vysvětluje význam slova. Na základě vlastních zkušeností tvoří krátké jednoduché věty, pracuje s pojmem myšlenková mapa.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Písmo je málo čitelné - u některých stran materiálu je malý kontrast mezi barvou písma a barvou pozadí.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Čte s porozuměním krátké jednoduché věty. Na základě přečteného textu doplní křížovku.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák určí přídavná jména, jejich druh, skloňuje je podle vzoru mladý a jarní, otcův, matčin, odůvodní pravopis koncovek.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Rozezná podstatná jména od jiných slovních druhů. Pozná rod mužský, dokáže určit u rodu mužského mluvnické kategorie. Rozezná a určí životnost u podstatných jmen rodu mužského.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Teorie je nepříliš názorně vysvětlena. Materiál obsahuje také praktické procvičení.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Rozezná podstatná jména od jiných slovních druhů. Pozná rod ženský, dokáže určit u rodu ženského mluvnické kategorie.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Tvoří slova pomocí předpon, přípon i koncovek. Odliší předponu a předložku.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák určí přídavná jména, jejich druh, skloňuje je podle vzoru jarní, odůvodní pravopis koncovek.