Žák rozliší v textu slovesa, zeptá se na slovesa otázkou

Poznámka hodnotitele: Moc pěkná práce
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák rozliší podstatná jména, přídavná jména, zájmena a slovesa, seznámí se se zájmeny osobními a ukazovacími, nahradí podstatná jména zájmeny, doplní do textu osobní zájmena ve správném tvaru, vyhledá v textu zájmena, rozliší mezi zájmeny osobními a ukazovacími.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Velmi přehledně a pěkně zpracovaný výukový materiál.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák poskládá vyjmenovaná slova po obojetné souhlásce M, vysvětlí význam vyjmenovaných slov mýtit, smýkat, dmýchat, nachomýtnout se, rozezná problémové dvojice slov, odůvodní a napíše správně i/y v problémových dvojicích slov my/mi, mýt/mít, myla/milá, myji/míjí, mýlí se/milý, jejich tvarech a ve slovech jim příbuzných, přiřadí k vyjmenovanému slovu slovo příbuzné, napíše slova podřazená ke slovu nadřazenému.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Perfektní kompletní zpracování vyjmenovaných slov po M.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák se naučí zpaměti vyjmenovaná slova po Z, pochopí obsahový význam jednotlivých vyjmenovaných slov, pochopí rozdíly mezi slovy brzy a brzičko, nazývat se a zívat, odůvodní pravopis ve vyjmenovaných slovech po Z a slovech příbuzných.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Kompletní zpracování vyjmenovaných slov po Z.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák pozná mezi ostatními slovy podstatná jména, která se skloňují podle vzoru kuře, určí vzory podstatných jmen rodu středního (město, moře, kuře), najde v textu podstatná jména rodu středního skloňovaná podle vzoru kuře, doplní správně i/y ve vyjmenovaných slovech a slovech příbuzných. Žák si uvědomí, že podle vzoru kuře se skloňují především názvy mláďat živočichů, poskládá názvy těchto mláďat podle abecedy, určí pády a napíše správné tvary podstatných jmen skloňovaných podle vzoru kuře. Žák vyvodí pravidlo a najde slovo, které do řady slov nepatří, určí pád, číslo a vzor vybraných podstatných jmen rodu středního.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Výborné procvičení pravopisu a vzorů rodu středního.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák vyhledá podstatná jména, která se skloňují podle vzoru město a moře, odůvodní pravopis a doplní správně koncovky ve tvarech podstatných jmen skloňovaných podle vzoru město a moře, u podstatných jmen rodu středního určí pád, číslo a vzor, rozdělí podstatná jména do skupin podle vzorů.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Materiál obsahuje v příloze hru procvičující dané vzory.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák pozná mezi ostatními slovy podstatná jména, která se skloňují podle vzoru žena, vyhledá v textu podstatná jména, která se skloňují podle vzoru žena, vyhledá na mapě města nebo řeky, jejichž názvy se skloňují podle vzoru žena, určí mluvnické kategorie vybraných podstatných jmen.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Nápadité procvičování vzoru žena.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák vyskloňuje podstatné jméno žena, vyhledá mezi slovy podstatná jména, která se skloňují podle vzoru žena, doplní správné i/y v koncovkách podstatných jmen skloňovaných podle vzoru žena, sestaví vhodné dvojice slov a doplní u nich koncovky, určí pády podstatných jmen.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Moc pěkný materiál.