sčítání do 20 bez přechodu, přiřazování, výsledek

Poznámka hodnotitele: DUA

Přiřazování výsledku k příkladu, sčítání do 10.

Poznámka hodnotitele: DUA

Sčítání do 20 s přechodem přes 10, ověření otočením kartičky.

Přiřazování výsledku k příkladu

Poznámka hodnotitele: DUA

Žáci mají nejdříve přiřadit jména měst k červeným bodům na mapě. Potom mají za úkol písemným počítáním zjistit, která trasa složená ze 2 (potom i 3) letů je nejkratší, která je nejdelší.

Datum vložení: 05.05.2020

Pomocí tvarů a těles vyplňte sudoku. Změřte si čas při hře, porovnejte ho a zkuste sami navrhnout jiné sudoku pro spolužáky.

Datum vložení: 31.01.2020

Díky manipulaci s objekty děti pochopí dělitelnost. Motivace - 12 dětí hraje hru molekuly - mají k tomu 4 koberce, které mají rozstříhat a stoupnout si na svůj dílek. Pro učitele - vybraný kruhový koberec zvětšete a umístěte do středu plochy. Můžete na něj umísťovat děti - např. 12 dětí rozdělit do 4 skupin na konkrétní díly koberce. Kruhový koberec můžete rozdělit na jednotlivé dílky a přesouvat je - Označit objekt + kláves. zkratka Ctrl + R (Rozdělit). S kruhem a jeho dílky můžete dále pracovat a procvičovat zlomky. Všechny obrázky jsou stažené ze SMART Exchange - můžete si je uložit do vaší galerie SMART Notebooku.

Datum vložení: 13.12.2019

Žáci mají doplnit název tělesa, kontrola je provedena pomocí tabulky se stínováním, které jde jednoduše kliknutím odstranit a zobrazí se správná odpověď.

Datum vložení: 26.11.2019

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita