Díky manipulaci s objekty děti pochopí dělitelnost. Motivace - 12 dětí hraje hru molekuly - mají k tomu 4 koberce, které mají rozstříhat a stoupnout si na svůj dílek. Pro učitele - vybraný kruhový koberec zvětšete a umístěte do středu plochy. Můžete na něj umísťovat děti - např. 12 dětí rozdělit do 4 skupin na konkrétní díly koberce. Kruhový koberec můžete rozdělit na jednotlivé dílky a přesouvat je - Označit objekt + kláves. zkratka Ctrl + R (Rozdělit). S kruhem a jeho dílky můžete dále pracovat a procvičovat zlomky. Všechny obrázky jsou stažené ze SMART Exchange - můžete si je uložit do vaší galerie SMART Notebooku.

Datum vložení: 13.12.2019

Žáci mají doplnit název tělesa, kontrola je provedena pomocí tabulky se stínováním, které jde jednoduše kliknutím odstranit a zobrazí se správná odpověď.

Datum vložení: 26.11.2019

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Přiřazování cedulek s pojmem k obrázkům geometrických tvarů.

Datum vložení: 26.11.2019

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Ve stovkovém čtverci mohou žáci obarvit výsledek příkladu a nakonec jim při správných výpočtech vyjde obrázek. Stovkový čtverec využijte i k vyvozování násobilek a k doplnění svých příkladů a obrázků.

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Šablonu pyramid si přizpůsobte podle sebe.

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Digitální učební aktivitu můžete využít k výpočtům, nebo jako šablonu pro další svoje přiklady. Stránku si stačí uložit do složky Můj obsah a později se k ní vrátit a vepsat své příklady.

Příklady pro písemné sčítání do 100

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Interaktivní záložka odkrývá obrázky tak, aby byl vždy vidět lichý počet. Digitální učební aktivita slouží žákům k vymýšlení a znázorňování svých vlastních příkladů, které pak zapíší na tabuli. Záložku je méžné si uložit do složky Můj obsah ve SMART Notebooku a využít i k jiným účelům - např. při čtení.