Stránku můžete vužít ke hře připravené aktivity, nebo si z buňek odstranit zadání a se stejnými obrázky si vytvořit další sudoku s jiným zadáním. Při hře žáci tahají obrázky zprava a umisťují je do buněk tabulky podle pravidel hry sudoku. Aktivita je vhodná pro předškoláky i žáky prvního stupně ZŠ.

Vánoční sudoku
SMART Notebook 14 a výše

Dokreslete druhou polovinu obrázku. Použijte pera, štětce, nebo barevné tužky.

Dokreslování - vánoční ozdoby
SMART Notebook 14 a výše

Zapište počet věcí na obrázku do černých karet.

Vánoční počty
SMART Notebook 14 a výše

Které ponožky pod kolíčky chybí? Umístěte je tam ve správném pořadí.

Datum vložení: 21.11.2023

Ponožky - sekvence, řady
SMART Notebook 14 a výše

Doplňte do tabulky obrázky podle toho, v jakém počtu se objevují na obrázku nad tabulkou.

Podzimní příroda - počítání do 6
SMART Notebook 14 a výše

Zjistěte, kolik puntíků je na muchomůrce uprostřed stránky a zkuste počet zapsat. Nula je zároveň uvolňovacím cvikem. Zapište barevně počet puntíků na muchomůrce do černého okénka vpravo.

Muchomůrka - zápis počtu do 6
SMART Notebook 14 a výše

Vyluštěte příklady. Doplňte čísla z pravé části stránky do tabulky podle klíče nahoře. Příklady vypočítejte.

Doplňující materiály

Luštění příkladů - sčítání do 6
SMART Notebook 14 a výše

Spoj dorty se stejným počtem svíček. Dorty se stejným vrchním patrem zakroužkuj. Dorty se stejným spodním patrem podtrhni vlnovkou. Dort, který by sis vybral pro sebe na svou oslavu dej do krabice a řekni, proč se ti dort líbí. Pokud chcete, můžete si vlastní dort poskládat a dokrestlit na talíř.

Dorty 2 - geometrické tvary