Školení je určeno pouze pro ZŠ Střílky.

Školení nabízí účastníkům semináře příklady aktivit, které mohou využít k rozšíření znalostí a dovedností nejen svých ale i žáků v oblastech nastavení a používání operačního systému ve smyslu technik práce s přihlášením, odhlášením, zakládáním a správou účtu, přepínání uživatelů, přizpůsobením systému, změnou hesla, kalendářem, psaním na obrazovku včetně zamykání a odemykání, možnostmi získání a správou aplikací, nabídkou Start, dlaždicemi, připínáním a odepínáním aplikací, aktualizací systému, zapínáním a vypínáním aplikací a procesů, správcem úloh, tvorbou rychlých poznámek a výstřižků, skrýváním a prací s ikonami a plochou, čištěním pracovního prostoru a disku, přichycením aplikací vedle sebe, prací s virtuální plochou, správou oznámení, připojováním a odpojováním zařízení, změnou nastavení a systémem správy baterie u notebooků, OneDrivem, systémem vyhledávání aplikací, souborů a dalších položek, prací s fotografiemi a videem, ochranou počítače, připojením k wi-fi a BT, klávesovými zkratkami, účtem MS, zjednodušením používání operačního systému, perem a gesty. Účastníci získají pozitivní vztah k dané problematice, pochopí její důležitost a nezbytnost ve výuce, neboť se s možnými riziky setkávají prakticky denně. Získají praktickou zkušenost pro následnou aplikaci ve výuce. Cílem vzdělávací akce je poskytnout učitelům základní teoretické i praktické znalosti při bezpečném používání internetu s následnou aplikací na samotné žáky.

Místo konání: Základní škola a Mateřská škola, Střílky, Koryčanská 47
Délka: Celodenní