Menší prezentace o největší jaderné havárii v Černobylu v roce 1986.

Datum vložení: 03.08.2019

DUM slouží pro seznámení žáků se čtenářskými strategiemi - tázání, vyjasňování, předvídání, shrnování. Tipy přímo do výuky, jak pracovat s textem.

Datum vložení: 16.05.2019

Doplňující materiály

kartičky k tisku DOCX

prezentace v PDF k tisku

kartičky s postavičkami k tisku PDF

Materiál pro školy k výstavě Pixar - 30 let animace. Motivační úkoly, informace a příprava před návštěvou výstavy. Následný kvíz a reflexe dojmů a poznatků z výstavy.

Datum vložení: 22.03.2019

Datum vložení: 22.03.2019

Ne, nebojte, nebudeme bilancovat, ani nepotřebujeme váhu! Na špejlích budeme balancovat, zaměříme se na rovnováhu!

Datum vložení: 15.12.2018

DUM nabízí několik aktivit pro žáky 6. tříd v předvánočním čase, kterými si žáci zopakují stavbu látek, rozšíří si své pozorovací dovednosti a snad i pokochají nad krásou, kterou umí vyrobit jenom příroda.

Datum vložení: 14.12.2018

Dum nabízí vánoční aktivity k tématu týkající se elektromotoru. Žáci elektromotor na tabuli sestaví, popíší jeho princip, funkčnost ověří v praxi a na závěr prověří své teoretické znalosti.

Datum vložení: 08.12.2018

Ve fyzice, nejčastěji v 8. ročníku, probíráme energii. Toto téma se výborně hodí k zopakování v předvánočním čase. Čtyři jednoduché aktivity pomohou přilákat vánoční atmosféru a nahlédnout do příjmu a výdeje energie v číslech.

Datum vložení: 02.12.2018