První pracovní strana je vytvořena pro zapisování známých fyzikálních veličin a jejich jednotek. Zatím známe sílu a délku. Žáci si vytvoří do sešitů tabulku a společně zapisují informace o veličinách, které již znají. Posunutím modrého obdélníku odkryjeme správné řešení. Poté, co žáci získají informace o dalších veličinách (hmotnost, objem, hustota), lze procvičování látky použít Malé písemné práce 6 tř, které obsahují zjednodušené tabulky pro doplnění chybějících hodnot. Druhá pracovní strana slouží jako příprava pro tvorbu „převodní housenky“. Žáci mají za úkol seřadit jednotky délky od nejmenší po největší. Na třetí pracovní straně se žáci učí pohyb po housence. Nejprve na chybějící místo dopíší správnou hodnotu, tedy že v 1 km je 1000 m. Správně matematicky zapíšeme 1 km = 1000 m. Kontrolu provedeme tak, že dopsanou hodnotu posuneme kousek pod linku a podíváme se na řádek lupou.

Datum vložení: 20.03.2013
SMART Notebook/SMART Notebook 11