SMART Notebook SE na náramcích

Máte ve škole náramek SMART a vaši studenti a žáci si s jeho pomocí připravují prezentace pro interaktivní tabule SMART Board?

Zde najdete postup aktualizace software SMART Notebook SE na náramku (bracelet) SMART a postup spuštění aplikace.

Více o náramku se dočete ZDE: http://www.avmedia.cz/smart-trida-clanky/smart-notebook-se.html   Návod na aktualizaci:   Verzi software SMART Notebook SE aktuálně nahranou v náramku zjistíte následovně (názvy položek jsou v nížeuvedeném postupu záměrně zapsány záměrně dvojjazyčně):
  1.  Spusťte program z náramku (viz následující kapitola Spuštění aplikace tohoto návodu).
  2.  V menu Nápověda / Help, klikněte na položku O aplikaci SMART Notebook SE / About SMART Notebook SE.
  3.  V dialogu O aplikaci SMART Notebook SE / About SMART Notebook SE naleznete informaci o verzi na záložce Technická podpora / Technical Support.
Aktuální dostupná verze programu je SMART Notebook SE v1.6.195.0. Program, který provede aktualizaci software v náramku získáte z webových stránek výrobce: SMART Notebook SE bracelet update

SMART Notebook SE bracelet update

Aktualizaci je možné provést pouze na počítači s operačním systémem Windows XP nebo Windows Vista.

Operační systém Windows 7 není aktualizačním programem podporován!

Postup aktualizace:

1. Ověřte, že operační systém počítače na kterém chcete náramek aktualizovat je Windows XP nebo Vista.
  2. Stáhněte do počítače aktualizační program (viz odkaz výše).
  3. Připojte k počítači náramek SMART.
  4. Ukončete všechny případně otevřené aplikace SMART Notebook SE. V průběhu aktualizace nespouštějte aplikaci na náramku uloženou a nepracujte s daty uloženými na druhé zapisovatelné logické jednotce náramku.
  5. Spusťte stažený aktualizační program usbsmartnotebookse.exe a postupujte dle pokynů programu.
  6. Před tím, než program začne aktualizovat náramek žádá potvrzení této akce „The USB storage device is being updated. Do you want to continue?“. Potvrďte tento záměr kliknutím na tlačítko OK.
  7. Aktualizace je úspěšně ukončena zobrazením informace „SMART Notebook SE on the USB storage device has updated successfully. …“. Ukončete aktualizační program kliknutím na tlačítko OK.
  8. Odpojte náramek od počítače.

Spuštění aplikace

Náramek obsahuje dvě logické jednotky, kterým váš operační systém přidělí volné písmeno disku:

• první jednotka s kapacitou cca 1,6 GB umožňuje zápis uživatelských dat – obsahuje složku My Binder, do které mohou studenti ukládat svoje dokumenty
  •  druhá jednotka je pouze pro čtení – obsahuje samotný program SMART Notebook SE

Po vložení náramku do PC vyhledejte diskovou jednotku s programem (měla by být označena modrobílou ikonou SMART Notebooku SE) a spusťte soubor Start_NotebookSE_Windows.bat.

Další možností je přejít na jednotce s programem do složky SMART a spustit přímo program SMARTNotebookSE.exe.