Vybarvěte stromeček a kolem dokreslete dárečky od Ježíška. Použijte barevné tužky, pera, štětce.

Vybarvování - stromeček
SMART Notebook 14 a výše

Překreslete do mřížky obrázek.

Překreslování stromečku
SMART Notebook 14 a výše

Zapište počet ozdob v každé řadě do bílých čtverečků. Do sloupečku vpravo zapiště počet ozdob dané barvy. Jaký tvar vám připomíná hromada ozdob? Co vám připomíná? Který druh ozdoby je v hromadě dvakrát? Která ozdoba se vám nejvíc líbí?

Předmět: Prvouka

Vánoční ozdoby - počítání

Obtahování

Obtahování - stromeček

Spojování čísel

Spojovačka - stromeček
SMART Notebook 14 a výše

Přetáhněte výřezy vpravo na správná místa do obrázku.

Předmět: Prvouka

Doplňování částí do obrázku
SMART Notebook 14 a výše

Kliknutím na barevný obdélník spusťte animaci a postřehněte, jaké vánoční předměty se ukrývají v řádku. Bystřejěí žáci mohou objekty spočítat. Pro zopakování aktivity vložte tlačítko Reset stránky, nebo přejděte na jinou stránku a zpět. Obdélníky se znovu zobrazí vpravo.

Vánoční postřehování
SMART Notebook 14 a výše

Stránku můžete vužít ke hře připravené aktivity, nebo si z buňek odstranit zadání a se stejnými obrázky si vytvořit další sudoku s jiným zadáním. Při hře žáci tahají obrázky zprava a umisťují je do buněk tabulky podle pravidel hry sudoku. Aktivita je vhodná pro předškoláky i žáky prvního stupně ZŠ.

Vánoční sudoku