Přiřazování cedulek s pojmem k obrázkům geometrických tvarů.

Datum vložení: 26.11.2019

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Hra domino je tvořena obrázkem a vyjmen. slovem. Cílem je sestavit z kartiček uzavřený obdélník.

Datum vložení: 26.11.2019

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Digitální učební aktivita, aktivita Tvůrce cvičení slouží k přiřazování vyjmenovaného slova k obrázku. V aktivitě je nastaveno, že slova nezmizí, ale přichytí se na střed obrázku, aby byla stále viditelná.

Datum vložení: 24.11.2019

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Obrázky znázorňují některá vyjmenovaná slova, cílem aktivity je si zopakovat vyjmenovaná slova a obrázky roztřídit podle toho, jestli patří do vyjmen. slov po B, nebo L.

Datum vložení: 24.11.2019

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Ve stovkovém čtverci mohou žáci obarvit výsledek příkladu a nakonec jim při správných výpočtech vyjde obrázek. Stovkový čtverec využijte i k vyvozování násobilek a k doplnění svých příkladů a obrázků.

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Šablonu pyramid si přizpůsobte podle sebe.

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Hra lodě slouží k rozvoji logického myšlení a představivosti. Tuto šablonu si můžete stáhnout a upravit podle svého - hra se dá hrát jen s geometrickými tvary, ale do tabulky můžete vepsat i písmena, která žáci postupně odkrývají a třeba v každé lodi dostanou slovo, které nějak souvisí s probíraným učivem. Lodě se hodí do každého předmětu.

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Digitální učební aktivitu můžete využít k výpočtům, nebo jako šablonu pro další svoje přiklady. Stránku si stačí uložit do složky Můj obsah a později se k ní vrátit a vepsat své příklady.