INF03 - Rozvíjíme digitální kompetenci na 2. stupni ZŠ

ŠKOLENÍ URČENÉ POUZE PRO ZŠ Bělčice

Nová podoba Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání (RVP ZV) přináší řadu změn. Kromě nové vzdělávací oblasti informatika, zavádí také novou klíčovou kompetenci – digitální, která by se měla u žáků rozvíjet napříč všemi vzdělávacími obory a stupni.

Je potřeba žáky vybavit dovednostmi tak, aby byli schopni se orientovat se v digitálním prostředí a vést je k bezpečnému, sebejistému, kritickému a tvořivému využívání digitálních technologií při práci, při učení, ve volném čase i při zapojování do společnosti a občanského života.

Tento seminář by měl účastníkům pomoci získat vhled do tématu, porozumět základním pojmům, seznámit je s očekávanými výstupy v uzlových bodech vzdělávání a ukázat jim možnosti, jak digitální dovednosti žáků rozvíjet během celého 2. stupně.

Program setkání

Cílem kurzu je seznámení pedagogů se změnami v RVP pro základní vzdělávání – v tomto případě s novou klíčovou kompetencí digitální.  Seminář seznámí pedagogy s očekávanými výstupy v uzlových bodech. Dále účastníci zjistí, pomocí jakých aktivit mohou naplňovat očekávané výstupy v jednotlivých oblastech a rozvíjet digitální dovednosti dětí napříč předměty.

Kurz nabízí účastníkům příklady aktivit, které mohou využít k rozšíření znalostí a dovedností nejen svých ale i svých žáků při výchovně-vzdělávacím procesu. Cílem je účastníkům poskytnout nezbytný základ pro to, aby mohli změny úspěšně začlenit do svých školních vzdělávacích programů a tím lépe připravit děti na budoucnost ve 21. století.

Po absolvování kurzu účastníci získají přehled o změnách, porozumí základním pojmům v této oblasti, získají povědomí o zdrojích a nových učebnicích, které mohou využít přímo ve výuce a budou schopni analyzovat situaci ve svých školách a postupně začít realizovat potřebné změny.

Poznámka

Školení je akreditováno MŠMT v systému DVPP.

K registraci na událost musíte být přihlášen(a)