VEX123 Využití robotické sady VEX 123 ve škole

ŠKOLENÍ URČENÉ POUZE PRO ZŠ a MŠ Desná

Po absolvování kurzu účastníci si osvojí základní principy zařazení robotiky do výuky, díky vlastní praktické zkušenosti získají potřebnou jistotu pro vlastní výuku. Dokáží programovat VEX 123 s využitím tlačítek, kodéru i v aplikaci, přičemž znají didaktické aspekty jednotlivých forem ovládání a jsou schopni následně aplikovat ve výuce adekvátně věku, znalostem a dovednostem dětí a výukovému cíli. Vědí, kde hledat zdroje a připravené úlohy pro výuku s VEX 123.

Program setkání

Důležitou součástí tzv. „nové informatiky“ i polytechnického vzdělávání je robotika, na kterou je zaměřen právě tento seminář. Robotické hračky a jednoduché stavebnice jsou ideální pro seznámení s algoritmizací a kódováním a začít u žáků budovat vztah k technice a robotice už v na 1. stupni základní školy či již u dětí v MŠ / přípravných třídách ZŠ.

S využitím VEX 123 učitel hravou formou rozvíjí informatické myšlení a posiluje schopnost řešit problémy.  A nemusí ani používat počítač: tuto robotickou hračku lze programovat pomocí dotykových tlačítek v horní části robota, VEX kodéru (příkazové tabulky) nebo aplikace. "Puky" malé děti baví, ale bez problémů s nimi pracují i starší žáci. Při vhodně zvolených úlohách a metodice je tak tento nástroj vhodný i pro výuku na 2. stupni a samozřejmě v rámci kroužků či klubů robotiky. Mimo to si žáci při práci ve skupinách zdokonalují své sociální a komunikační dovednosti, učí se sdílet myšlenky a zpětně hodnotit svou činnost a postupy.

Poznámka

Školení je akreditováno MŠMT v systému DVPP.

K registraci na událost musíte být přihlášen(a)