Jilemnická robotika

Regionální seminář zaměřený na robotiku a programování ve školách

Proč robotika? Protože je všude kolem nás a rozvíjí se neuvěřitelnou rychlostí. Je potřeba rozvíjet v této oblasti i naše žáky, aby nebyli proti zbytku světa pozadu a obstáli v konkurenčním boji. Je to skvělý nástroj s obrovským motivačním faktorem pro současné děti. Robotiku můžete využít přes všechny ročníky a vzdělávací předměty. Toto téma přímo navazuje na aktuální otázky úprav RVP a je podporováno v rámci Národního plánu obnovy. Probereme rovněž možnosti jak témata „nové informatiky“ a robotiky propojit např. se Šablonami OPJAK a dalšími projekty ( např. IROP ).

Setkání je určeno ředitelům a pedagogům 1. i 2. stupně ZŠ, na své si ale přijdou rovněž učitelé SŠ či vedoucí a lektoři DDM a SVČ. Akce není akreditována v rámci systému DVPP.

Program setkání

12:00 - 13:00 Programujeme ""nejen" na 1. stupni s VEX 123

Jednoduchý robot VEX 123 umožňuje 3 úrovně programování, a to přes tlačítka, kodér s magnetickými pásky a aplikaci (nebo cloud) v PC nebo tabletu.

13:00 - 13:15 přestávka

13:15 - 14:00 VEX GO aneb chci začít stavět a programovat roboty

Robotická stavebnice VEX GO je mezikrokem od hraček ke konstrukcím robotických modelů. Je velmi důležitým a nezbytným prvkem při aplikaci programu do reálného světa a pochopení důležitosti HW profilování.

14:00 - 14:15 přestávka

14:15 - 15:15 Robotika s VEX IQ - chci víc než si jen hrát

Robotická stavebnice VEX IQ je ideální volbou pro aplikaci robotiky a programování na II. stupni základní školy. Stavebnice je velmi propracovaná s tisícem dílů mechanického a elektrického charakteru.

Povinná výbava: Vezměte si prosím sebou notebook nebo tablet.

K registraci na událost musíte být přihlášen(a)