VEX_OPEN_IQ - zaškolení k robotické stavebnici

Open kurz navazující na online školení. Nenajdete-li potvrzení registrace v Doručené poště, zkontrolujte prosím ještě složky Nevyžádaná pošta, Hromadné či Spam.

V rámci workshopu se podrobněji seznámíme s robotickou stavebnicí VEX IQ. Ukážeme si, na jakých principech lze stavět robotické modely a jak je naprogramovat k autonomní činnosti. Podíváme se prakticky na možné využití robotických stavebnic ve výuce informatiky (naplnění oblastí z RVP/ŠVP), ale i v extrakurikulárních aktivitách - kluby robotiky, robotická soutěž VEX Challenge.

Program setkání

Cílem tohoto vzdělávacího modulu:

•představit možnosti využití a programování robotické pomůcky ve škole včetně údržby, aktualizace
a dalších praktických rad pro správu robotických pomůcek a stavebnic

•navázat aktivity na očekávané výstupy RVP ZV pro novou informatiku

•rozšířit aktivity o týmovou práci, která nešla dělat online

•nadchnout účastníky pro zapojení robotiky do své výuky

Obsah vzdělávacího modulu:

•jednoduché praktické ukázky, které si účastníci hned vyzkouší

•aktivity zaměřené na všechny typy kódování

•využít úkoly z hotových metodik (P. Coufal)

•jednoduché konstrukce (max. 20 minut), většinu času se zaměříme na programování

•zvědomovat programátorské koncepty, které jsou v aktivitách využity

•přehled zdrojů a další možnosti podpory

Poznámka

Je dobré mít k dispozici celou třídní sadu VEX IQ (stačí 1 sada) - nabitou baterii s nabitým ovladačem, tablet nebo notebook s USB - na místě se provede aktualizace, popř. přejmenování.

Na tabletu (nebo notebooku) mít aplikaci VEXcode IQ (pro Android a iOS) - Windows a Chrome OS jedou přes cloud.

Tento kurz není akreditován a je určeno pouze školám, které si zakoupili stavebnici VEX IQ prostřednictvím společnosti AV MEDIA SYSTEMS, a.s.

K registraci na událost musíte být přihlášen(a)