VEX_OPEN_123 Využití robotické sady VEX 123 ve škole

Open kurz navazující na online školení.Nenajdete-li potvrzení registrace v Doručené poště, zkontrolujte prosím ještě složky Nevyžádaná pošta, Hromadné či Spam.

Nová sada VEX 123 je součástí robotické řady VEX, která prochází od mateřské školy až po střední školy, takže žáci s ní mohou postupně růst. VEX 123 je jednoduchý robot s mnoha možnostmi ovládání. Pro nejmenší jsou k dispozici tlačítka přímo na těle robota (vpřed, vlevo, vpravo, zvuk), starší žáci mohou programovat pomocí tzv. kodéru – programovací tabulky, do kterých zasunou příslušné příkazy pro robota. Děti se tak učí algoritmizaci a jednoduché příkazy. Jako další stupeň je připravena aplikace pro tablet nebo počítač VEXCode, která je založena na Scratchi a najdete ji následně i u robotických stavebnic GO, IQ a V5.

Program setkání

V rámci zaškolení se seznámíme s:

VEX 123 | Programmeerbare robot voor 4-7 jaar

• možnosti využití robotiky ve výuce

• typy robotických hraček a stavebnic

• základními součástmi sady

• připravenou metodikou - sadou hotových úloh programováním tlačítky, přes ódovací destičku (kodér), případně aplikaci

Představíme si různé možnosti programování robotů, ukážeme si aplikaci VEXcode 123. Vyzkoušíte si základní kódování, programování. Nebudou chybět praktické postřehy a zkušenosti s výukou robotiky v rámci různých věkových skupin. Provedeme vás připravenou metodikou - sadou hotových úloh pro VEX 123.

Zaškolení proběhne formou dvou 90min. webinářů. Účastníci potřebují každý svůj počítač, aby si mohli zkoušet programovat. Je dobré mít k dispozici i sadu VEX 123.

Poznámka

Školení NENÍ akreditováno MŠMT a je určeno pouze školám, které si zakoupili stavebnici VEX IQ prostřednictvím společnosti AV MEDIA, a.s.

K registraci na událost musíte být přihlášen(a)