SS8POL3 - Badatelsky orientované vyučování v přírodovědných tématech SŠ

ŠKOLENÍ URČENÉ POUZE PRO KATOLICKÉ GYMNÁZIUM TŘEBÍČ

Získáte inspiraci pro aktivní zapojení experimentu do výuky na SŠ, a to napříč různými typy středních škol, naučíte se realizovat jednoduché pokusy, které žákům na konkrétních příkladech pomohou pochopit fungování přírodních zákonů. Čeká vás aktivní trénink vybraných experimentů s principy badatelsky orientované výuky (BOV). Kromě principů BOV získáte vhled do skupinové a projektové výuky a principů metody převrácené třídy, a jak je efektivně využívat ve výuce přírodovědných témat SŠ.


Komu je školení určeno: ředitelům, učitelům gymnázií, SOŠ a SOU, VOŠ

Program setkání

Cílem školení Badatelsky orientované vyučování v přírodovědných tématech SŠ (dále také zkráceně BOV) je získat inspiraci pro aktivní zapojení experimentu do výuky na SŠ, a to napříč různými typy středních škol, a také naučit pedagogy, potažmo ale především žáky realizovat jednoduché pokusy, které jim na konkrétních příkladech pomohou pochopit fungování přírodních zákonů. Účastníky školení tedy čeká aktivní trénink vybraných experimentů s principy BOV.


Učitelé se během školení dozví a naučí několik metod podporujících kompetence a dovednosti potřebné pro 21. století. Kromě dříve jmenovaných soft skills, včetně základů prezentování nejen badatelských výsledků, nebo také metody sebe/hodnocení, to jsou základní principy BOV, základy skupinové, projektové a problémové výuky, vše s prvky mediální výchovy, nebo i princip tzv. převrácené třídy, kterou je ve výuce na SŠ vhodné realizovat.
Školení ukáže účastníkům způsob, jak získat kladný postoj k užívání technického a programového vybavení a jak zvýšit motivaci žáků SŠ ke vzdělávání v přírodovědných tématech díky základním principům BOV.

Tento termín je již plně obsazen

Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů