SS8POL3 - Badatelsky orientované vyučování v přírodovědných tématech SŠ

ŠKOLENÍ URČENÉ POUZE PRO KATOLICKÉ GYMNÁZIUM TŘEBÍČ

Získáte inspiraci pro aktivní zapojení experimentu do výuky na SŠ, a to napříč různými typy středních škol, naučíte se realizovat jednoduché pokusy, které žákům na konkrétních příkladech pomohou pochopit fungování přírodních zákonů. Čeká vás aktivní trénink vybraných experimentů s principy badatelsky orientované výuky (BOV). Kromě principů BOV získáte vhled do skupinové a projektové výuky a principů metody převrácené třídy, a jak je efektivně využívat ve výuce přírodovědných témat SŠ.

Komu je školení určeno: ředitelům, učitelům gymnázií, SOŠ a SOU, VOŠ

Program setkání

Cílem školení Badatelsky orientované vyučování v přírodovědných tématech SŠ (dále také zkráceně BOV) je získat inspiraci pro aktivní zapojení experimentu do výuky na SŠ, a to napříč různými typy středních škol, a také naučit pedagogy, potažmo ale především žáky realizovat jednoduché pokusy, které jim na konkrétních příkladech pomohou pochopit fungování přírodních zákonů. Účastníky školení tedy čeká aktivní trénink vybraných experimentů s principy BOV.

Učitelé se během školení dozví a naučí několik metod podporujících kompetence a dovednosti potřebné pro 21. století. Kromě dříve jmenovaných soft skills, včetně základů prezentování nejen badatelských výsledků, nebo také metody sebe/hodnocení, to jsou základní principy BOV, základy skupinové, projektové a problémové výuky, vše s prvky mediální výchovy, nebo i princip tzv. převrácené třídy, kterou je ve výuce na SŠ vhodné realizovat.
Školení ukáže účastníkům způsob, jak získat kladný postoj k užívání technického a programového vybavení a jak zvýšit motivaci žáků SŠ ke vzdělávání v přírodovědných tématech díky základním principům BOV.

Tento termín je již plně obsazen