SS8CZ2 - Využití žákovských zařízení, možnosti domácí přípravy, video ve výuce

ŠKOLENÍ URČENÉ POUZE PRO KATOLICKÉ GYMNÁZIUM TŘEBÍČ

Téměř všichni žáci mají k dispozici nějaké mobilní zařízení, které znají a umí ovládat. Pojďme tedy těchto zařízení vhodně využít ve výuce. Ukážeme si programy i online nástroje, které můžeme vhodně využívat jak v hodinách, tak i v domácí přípravě. Naučíte se využívat ucelené jazykové systémy, připravovat cvičení na míru žákům. Projdeme si zajímavé stránky a servery s videomateriály, z nichž lze čerpat inspirace a nápady do výuky. V závěru si ukážeme i tipy a nápady na tvorbu videovýstupů v rámci projektové výuky.


Komu je školení určeno: ředitelům, učitelům gymnázií, SOŠ a SOU, VOŠ

Program setkání

Téměř všichni žáci mají k dispozici nějaké mobilní zařízení, které znají a umí ovládat. Pojďme tedy těchto zařízení vhodně využít ve výuce. Ukážeme si programy i online nástroje, které můžeme vhodně využívat jak v hodinách, tak i v domácí přípravě. Účastníci se naučí využívat ucelené jazykové systémy, připravovat cvičení na míru žákům.
Jelikož efektivní výuka jazyků je soustavná dlouhodobá záležitost, je důležité studentům nabídnou možnosti a systémy, ve kterých se mohou samostatně zdokonalovat i doma. Jedná se o online nástroje, které mohou na svých zařízeních (mobilních telefonech či tabletech) využívat opravdu kdekoliv a kdykoliv. Tím se efektivita učení jazyků mnohonásobně zvýší.
Nedílnou součástí světa mladých lidí jsou videa. Projdeme si tedy zajímavé stránky a servery s videomateriály, z kterých lze čerpat inspirace a nápady do výuky. Školení nabídne i některé aplikace, které pracují s videomateriály. V závěru si ukážeme i tipy a nápady na tvorbu video výstupů v rámci projektové výuky.
Co si účastník ze školení odnese?
● připravené a nastavené online systémy pro využití žákovských zařízení
● vytvořená cvičení, která může rovnou využít ve výuce
● odkazy a aplikace, které využije při přípravě na výuku
● základní strukturu projektové výuky se zapojením videa
Vzdělávací cíl školení:
● účastníci vědí a dokáží žákům vysvětlit, proč je pro výuku jazyků důležitá domácí příprava
● účastníci se naučí používat systém „Duolingo for schools“ pro vzdělávání a domácí přípravu žák
● účastníci připraví ucelený materiál k procvičování žáků v systému „Quizlet“
● účastníci dokáží zvolit vhodnou projektovou práci pro cílovou věkovou skupinu žáků

K registraci na událost musíte být přihlášen(a)

Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů