Jihočeská robotika

2. ročník konference zaměřené na robotiku a programování ve školách.

Setkání je určeno ředitelům a pedagogům 1. i 2. stupně ZŠ i vedoucím či lektorům DDM a SVČ. Ukážeme Vám, že robotika ve školách má smysl a že se jí nemusíte bát, dáme Vám praktické tipy a příklady, jak na to.

Program setkání

8.15 - 8.45  Registrace a ranní káva

8.45 – 10.15 Jak na polytechnické vzdělávání ve 21. století - úvodní přednáška (Štěpánka Baierlová, Eva Fanfulová)

Cílem polytechnického vzdělávání ve 21. století je rozvíjet u žáků a studentů znalosti a dovednosti technického prostředí. Pomáhat dětem vytvářet správné pracovní návyky, které využijí v běžném životě a později i v pracovním prostředí, dále posilovat zájem o technické obory, podporovat kreativitu, touhu tvořit a v neposlední řadě rozvíjet i tzv. soft skills, které jsou nutné pro práci v týmu. Možností, jak polytechnické vzdělávání zařadit do vzdělávacího procesu, je opravdu hodně. Robotiku lze implementovat v rámci školních vzdělávacích programů do většiny běžných předmětů nebo se věnovat robotice v kroužcích či klubech. Ty můžete nyní zřídit díky podpoře EU projektů – a v rámci Šablon II mohou kroužky a kluby otevírat jak školy, tak školní družiny i střediska volného času.

·       videoukázky funkčních robotů, robotické modely, přehled možností pro zařazení robotiky do výuky i zájmového vzdělávání

·       jednoduché aktivity s Ozoboty

·       realita není plochá, aneb jak zapojit VR a AR do výuky

10.15 – 10.30 Přestávka na kávu

Možnost v průběhu přestávky si vyzkoušet virtuální realitu prostřednictvím VR brýlí.

10.30 – 12.00 Dopolední praktické workshopy (90 min)

·       SAM Labs - tak trošku jiné programování  - novinka elektronická stavebnice SAM Labs pro 1. stupeň ZŠ, případně nižší ročníky 2. st. (Martina Jedličková)

·       Micro:bit ve výuce - jednoduché programky a využití v rámci STE(A)M výuky na 2. stupni ZŠ (Roman Podlena)

·       Začínáme s programováním - on-line aplikace a portály zaměřené na algoritmizaci a programování (Filip Jelínek)

12.00 – 13.00 Oběd

13.00 – 14.30 Odpolední praktické workshopy (90 min)

·       Lego WeDo - stavba robotického modelu a programování pro 1. stupeň ZŠ (Štěpánka Baierlová)

·       Robotika s VEX IQstavba robotického modelu a programování pro 2. stupeň ZŠ či SŠ (Radovan Mikeš)

·       Bee-Boti a další roboti pro nejmenší - robotické pomůcky Bee-Bot v MŠ a na 1. stupni ZŠ, robůtek Scottie (Eva Fanfulová)

14.30 – 14.45 Přestávka na kávu

14.45 – 15.00 Zakončení

Pokud máte zájem o workshopy s Lego WeDo, přivezte si, prosíme, vlastní stavebnice.

Vyberte si z nabídky workshopů níže. POZOR v daném čase můžete absolvovat pouze jeden z paralelních workshopů.

K registraci na událost musíte být přihlášen(a)