SNB12 - Metodika efektivního zapojení interaktivní tabule do výuky

Školení je určeno pouze pro MŠ Lány

Vzdělávací cíl:

• Znát metodiku práce s pokročilými hardwarovými nástroji interaktivní tabule v jednotlivých částech vyučovacího procesu.
  • Seznámení s dalšími možnostmi využití rozsáhlé galerie výukových objektů při vlastní tvorbě efektivních digitálních učebních materiálů v autorském programu SMART Notebook.
  • Umět využívat software interaktivní tabule SMART Výukový software ve výuce k zapojení žáků do výuky.
  • Získat tipy a triky, jak rychle a snadno vytvořit výukové materiály s okamžitým zapojením žáků / studentů ve výuce - probírání nové látky, aktivní vyhledávání informací, opakování probraného učiva, procvičování a fixace.
  • Osvojovat si základy grafických a typologických pravidel při tvorbě digitálních učebních materiálů a možnostmi využití volně šiřitelného obsahu, který není v rozporu s autorským zákonem ČR.
  • Znát možnostmi využití výukového obsahu, který je k dispozici on-line na portále www.veskole.cz.

Program setkání

Dovednosti školení SNB1 + SNB2 spojené v celodenní školení.

Po absolvování kurzu uživatel:

• umí ovládat interaktivní tabuli a ví, v kterých fázích výuky je možné ji využít

• zná zdroje výukového obsahu, který lze využít při individuální a skupinové práci žáků / studentů

• umí vytvořit snadno a rychle efektivní digitální učební materiál, který aktivně žáky / studenty zapojí do výuky; takový materiál respektuje pravidla nutná při tvorbě digitálních učebních materiálů – velikost / font písma, barva pozadí, kvalita zobrazovaných informací (množství textu, kvalita obrázků aj.)

• zná možnosti zapojení žáka / studenta v jednotlivých hodinách s využitím různých přístupů a metod výuky

• ví, jak získat okamžitou zpětnou vazbu a hodnocení práce žáka / studenta ve vyučování s využitím didaktických nástrojů v prostředí autorského softwaru - SMART Výukový software

• ví, jak využít nástrojů v prostředí pro individuální přístup k žákům / studentům slabším i nadaným – motivace, aktivizace myšlení žáka aj. odhalení správného řešení

• zvyšuje efektivitu individuálního přístupu k jednotlivým žákům (slabým i nadaným)

• připravuje se na výuku v digitální podobě a poskytuje přípravu žákům k samostatné a skupinové práci

• vytváří kolekce digitálních učebních materiálů napříč jednotlivými ročníky / předměty

• aktivizace myšlení žáka

Poznámka

Věnujte pozornost správnosti následujících údajů, protože na jejich základě bude vystaven váš certifikát.
Údaje můžete měnit v sekci Můj učet.

Pokud se Vám nedaří přihlásit se na školení, nebo upravit údaje
ve Vašem účtu, kontaktujte nás na mailto:info@veskole.cz

Čas školení: 8x45 minut + 30 min pauza.

Školení je akreditováno MŠMT.

Tento termín je již plně obsazen